| anonim_4396 a întrebat:

Am vazut un film comedie-horror, dar am uitat titlul.

- Baiatul se casatoreste cu fata care i-a promis ca vor fi impreuna pana la moarte.
- El munceste intr-un magazin mic de antichitati rock.
- Ea este bloger, face multe postari pentru o anume firma.
- Sotul cumpara un apartament, apoi isi cheama sotul ca sa vada cum la amenajat, era destul de eco apartamentul.
- Sotul merge cu sotia la un magazin de inghetata, magazinul se numea ice-Scream,
- In magazin a fost un incident intre sotia tipului si fata ce servea (cum ca sotia vrea inghetata naturala, cum ca ingheta din magazin are chimicale) asa ca a jignit-o pe fata ce serveste inghetata si l-a asteptat pe sot afara, el ramanand doar ca sa vada daca isi mai primeste o anume inghetata celebra de pe timpuri.
- Ziua urmatoare ii povesteste celui mai bun prieten ca s-a certat cu sotia pentru inghetata, si sotul crede ca sotia e nebuna uneori.
- Sotul o suna pe sotie ca sa vina intr-un parc unde sunt multi catei, ea crezand ca vrea sa ii ofere un catelus, dar el vroia doar sa se desparta de ea (cum ca el nu merita o fata atat de sexy), cand sa tranverseze strada o izbeste in plin un autobuz, apoi are loc inmormantarea.
- Iar apoi sotul se imprieteneste cu o fata ce lucreaza la magazinul de inghetata.
- Sotia iese din mormant si ajunge acasa (pe seara) tipul se sperie si crede ca este doar in imaginatia lui, pana la urma o primeste in casa.
- Iese cu sotia intr-un club in care sa nu iasa prea mult in evidenta, pentru ca fata ei a avut de suferit cateva julituri, toti din club credeau ca ea era machiata, apoi sotul il intreaba pe barman care este cea mai tare bautura, iar sotia a baut cateva pahare, ceea ii uimea pe cei barman si pe sot.
- Apoi iese la un film cu fata ce lucreaza la magazinul de inghetata, el inselandu-si mai intai sotia zicandu-i ca se duce la munca sa faca inventarul in magazin, apoi dupa ce au vazut filmul si au facut si o partida el s-a intors acasa cu alte haine si sotia a observat asta.
- Sotia a devenit suspicioasa si cand se uita la mesajele de pe telefon, sotia ii trimite un mesaj amantei si ii scrie "te voi omora", iar amanta crezand ca baiatul a glumit ea ia scris "obraznicule", iar apoi sotia a spart telefonul in mana.

- Sotia vrea sa isi atraga sotul in baie ca sa il muste si sa-l transforme in zombie.
- Sotul apeleaza la cel mai bun prieten ca sa il ajute sa ii omoare sotia, dar ea il transforma in zombie.
- Sotia se duce la magazinul de inghetata, se lupta un pic cu amanta iar apoi ajunge sotul, iar el isi lua bataie de la sotie, in ultimul moment ajunge si cel mai bun prieten ca sa-l ajute (ii infige un obiect in stomac) dar sotia nu murise asa ca amanta ii spuse sotului sa ii infiga obiectul respectiv in cap, si asa a murit, iar apoi au ingropat-o (el si amanta) dupa care au avut o discutie mica despre sotie.
- Acesta este sfarsitul in care fata cu inghetata rock si baiatul cu antichitati rock au impartit magazinul in doua, iar zombiliciul de cel mai bun prieten sta afara cu pancarda ca sa faca reclama.

Răspuns Câştigător
| faramatania a răspuns:

Burying the Ex (2014)
http://www.imdb.com/title/tt3339674/
asemănător mai poți încerca:Life After Beth (2014)
http://www.cinemagia.ro/filme/life-after-beth-591278/

2 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Burying the Ex.