| alexandra161 a întrebat:

Am vazut un film mai demult pe Acasa tv ( nu era serial), era film din ala de duminica sau ceva gen. Era vorba de un soldat american care merge in nustiuc e tara si se indragosteste de o fata ft bogata, printesa ceva ( mahomedana, orientala, araba sau asa ceva) insa taicaso o obliga sa se marite cu altcineva si le interzice dragostea sau asa ceva. Stie cineva care ar putea fi numele filmului?

Răspuns Câştigător
| Andreea1116 a răspuns:

Filmul se numeste Printesa si soldatul. Este un film foarte frumos. Gasesti aici link-ul spre descrierea filmului: http://www.cinemagia.ro/......atul-5319/

| alexandra161 explică (pentru Andreea1116):

Multumesc! Cred ca acesta este. O sa va spun dupa ce il vizionez happy

2 răspunsuri:
| GeorgeV a răspuns:

Cred ca la asta te referi. Se cam incadreaza perfect descrierii tale.
The Princess & the Marine (2001)