| Fedaskyn a întrebat:

Am văzut un film, nu demult, in care oamenii au creat un "server" o așa zisă lume alternativa in care oamenii își trăiau viața normal, dar atunci când un om intra in acest server prelua mintea și corpul unui om din acest server. Știe cineva cum se numește acest film?

6 răspunsuri:
| Legion7X a răspuns:

Poate este The Truman show.

Truman are impresia că duce o viață normală de când s-a născut dar, treptat observă că ceva ciudat se petrece în lumea sa. Zilele și modul cum se petrec totul parcă sunt controlate perfect de niște oameni aflați în spatele computerelor.
La un moment dat, acesta încearcă să demonstreze prietenei sale, că nici măcar traficul din oraș nu se desfășoara conform standardelor normale ci datorită tehnologiei computerizate.
Deși observă sincronizări ciudate care îi permit accesul în mod bizar în tot orașul atât din punct de vedere al traficului cu mașina cât și în ceea ce privește mersul oamenilor or amabilitatea celor din jur excesivă,
acesta se hotărăște să facă în cele din urmă câteva cercetări care îl ghidează direct către un aflarea unui adevăr dureros. Marea pe care o credea cât se poate de reală nici măcar nu era ceea ce părea, având un orizont artificial din sticlă. Iar Soarele creat în mod artificial însecena perfect răsăritul și apusul aflând spre final că se afla într-o navă spațială imensă. Prin urmare tot ce se întâmplase înainte, era desfășurat într-un mod foarte actoricesc și bine regizat facilitându-i o lume perfectă a lucrurilor.

| Fedaskyn explică (pentru Legion7X):

Foarte interesant, nu acesta este filmul despre care vorbeam, dar iti multumesc, o sa ma uit la acest film

| Legion7X a răspuns:

Https://youtu.be/loTIzXAS7v4
Uite aici trailerul despre care vorbeam

| Ema03 a răspuns:

Parcă terminatorul sau Tomorrowland
Eu așa cred

| Fedaskyn explică (pentru Ema03):

Nu este niciunul dintre astea 2 dar multumesc acum am un film la care sa ma uit - Tomorrowland (terminatorul l-am vauzt)

| Ema03 a răspuns (pentru Fedaskyn):

Aa ok