| MonicaaaZ a întrebat:

Am vazut un film pe care nu mai stiu cum se numeste sau cum se numesc actorii deci am decis sa vin aici,poate stie cineva.
Personajul principal(purta ochelari) este profesor la un curs de regizori (legat de scenarii).El primeste intr-o zi un scenariu(cu numele Ivan, ceva cu i la inceput) care nu prea i-a placut asa ca il modifica si il fura,spunand ca el l-a scris. Apropo, el are un prieten cu numele de pe script ceea ce duce la suspectarea prietenului lui.In scenariu era vorba despre un ucigas care omora oameni in continuu fara niciun motiv.Mai tarziu in film si iubita personajului principal va fi ucisa. Dupa ce i-a murit iubita,el si o fata din clasa lui, incearca sa opreasca aceste crime.Se duce-personajul principal-(nu stiu cum) intr-o padure unde erau mai multe cabane si intr-o cabana il gaseste pe prietenul lui cel mai bun(tipul cu i) legat cred ca si batut, iar acesta ii spune ca nu el este criminalul(dupa ce este acuzat).Personajul principal iese afara din cabana unde se bate cu ucigasul(deghizat intr-un hanorac neagru)si ii da gluga jos si vede pe fata din clasa lui(ea era scriitoarea scenariului si ucigasa). Intre timp vine politia si o aresteaza.

1 răspuns:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Parcă ai postat întrebarea și zilele trecute, ori a mai întrebat cineva de film. Măi, eu am văzut filmul, mi-l amintesc, dar ce să fac, i-am uitat titlul. Știu că studenta încerca să intre în grațiile profesorului, îl plăcea și, pentru a se apropia de el, îi împrumuta romanele, motiv pentru a-l vizita zilnic în cabinetul personal. El era unu' mai prostănac, purta ochelari cu ramă neagră. Habar nu avea de intențiile fetei. : ))
A fost la TV, nu mai știu pe ce post, dar știu că a fost. Mai demult, cu ani în urmă. Dacă-ți amintești tu anul, în care s-a transmis la TV, atunci, îl pot găsi. Și eu mi-aș dori să-l revăd. Mai caut...