| Superior a întrebat:

Anime-uri cu animatie buna,viu colorata daca se poate,facute dupa 2012, putin ecchi,romance intre un baiat si o fata, amandoi avand puteri supranaturale si sa lupte impreuna ca sa salveze lumea/sa se salveze pe ei si chestii de genul.

7 răspunsuri:
| damnedwolf a răspuns:

Campione!: Matsurowanu Kamigami to Kamigoroshi no Maou
Date A Live
sunt ceva de genul acela
dar mai simplu ar fi sa dai vreo 2 3 ex de anime si atunci as sti sa iti dau mai multe recomandari pe genurile care iti plac

| Superior explică (pentru damnedwolf):

Uite lista mea de animeuri :
High School DxD Series
Akame Ga Kill
Hagure Yuusha no Estetica
Kampfer
Owari no Seraph Series
Strike The Blood
No Game No Life
Dakara Boku wa, H ga decinai
Madan no Ou to Vanadis
Masou Gakuen HxH
Shinmai Maou No Testamet Series
Shimoneta to lu gainen ga sonzai shinai taikutsu na sekai
Yamada-kun to 7-nin no majo
Boku no pico
Diabolik Lovers Series
Jitsu Wa Watashi Wa
Tokyo Ghoul
Date A Live Series
Black Bullet
Rakudai Kishi no Cavalry
Gakusen Toshi Asterisk
Ichiban Ushiro no Daimaou
Maji de Watashi ni Koi Shinasa
Kuusen Madoushi Kouhosei no Kyoukan
Brandish
Infinite Stratos
Seikon No Qwaser
Ao No Exorcist
Charlotte
Mahou Sensou

| Superior explică (pentru damnedwolf):

Apropo am uitat sa mentionez, am vazut Campione! si Hundred.

| damnedwolf a răspuns (pentru Superior):

Mai noi de 2012
Machine-Doll wa Kizutsukanai
Seireitsukai no Blade Dance
Witch Craft Works
Isuca
Absolute Duo
Seikoku no Dragonar

mai vechi
kanokon
Zero no Tsukaima
Sekirei
Ladies
Rosario Vampire
To LOVE-Ru primele 2 serii
deci si astea mai vechi merita total sunt geniale

| damnedwolf a răspuns (pentru damnedwolf):

App nu toate sunt cu lupte dar toate sunt ecchi si comedie si romace
dar majoritatea su si lupte si superputeri

| Rosalynne a răspuns:

Salut~

1. Romeo x Juliet
Episoade: 24
Etichete: fantezie; romance; istoric; drama
In continetul plutitor Neo Verona, familia Montague a preluat controlul si a ucis membrii familiei Capulet cu exceptia ficei lui Capulet, Juliet Fiammata Asto Capulet. 14 ani mai tarziu, Juliet si servitorii ramasi traiesc ascunzandu-se de familia Montague. Juliet a uitat acum mult timp de uciderea familiei ei si propria identitate, deghizandu-se in Odin si in eroul justitiei "Vartejul Roscat". Intr-o zi se intalneste cu Romeo Candorebanto Montague, amabilul fiu al tiranului Montague. Destinul a fost decis in timp ce aceste suflete pereche sunt batjocorite de soarta in mijlocul razboiului.
Bazat pe piesa lui William Shakespeare.

2. Kimi no Na wa.
Episoade: 1
Etichete: supernatural; drama; romance; school
Mitsuha Miyamizu, o fata de liceu, isi doreste sa traiasca viata unui baiat in Tokyo - un vis care nu se potriveste cu viata ei in prezent la tara. Intre timp in oras, Taki Tachibana traieste o viata ocupata ca elev de liceu, jongland cu jobul lui part-time si sperantele unui viitor in arhitectura.
Intr-o zi, Mitsuha se trezeste intr-o camera care nu este a ei si se gaseste traind viata ei de vis in Tokyo - dar in corpul lui Taki!
Altundeva, Taki se gaseste traind viata lui Mitsuha la tara. Dorind sa gaseasca rezolvarea acestui ciudat fenomen, ei incep sa se caute unul pe altul.
Kimi no Na wa. spune povestea despre actiunile lui Mitsuha si Taki, care incep sa aiba impacte dramatice asupra vietii lor, soarta tesandu-i parca intr-un material.

3. Harmonie
Episoade: 1
Etichete: supernatural; school; drama
Fiecare persoana are propria lume, iar in clasa 2-1 sunt vreo 34 de astfel de lumi.
Lumea lui Honjou Akio - lumea mea - este plina de discutii despre anime-ul de azi-noapte cu Yoshida, Watanabe si alti prieteni. Este un loc distractiv si confortabil... Insa m-am intrebat dintotdeauna. Ma intreb ce este in lumea lui Makina Juri, cea care zambeste mereu si este tot timpul inconjurata de prieteni minunati in cealalta parte a clasei.
Intr-o zi, intru in lumea ei.
Insa nu e la fel de simplu cum pare.

Daca mai ai nevoie de anime-uri, poti lua din lista mea: https://myanimelist.net/profile/Cora-kyun

Imi cer scuze daca am greseli gramaticale sau daca ceva nu are sens!
Sper ca te-am ajutat~

| Antonache_Andrey-Marcel_1999 a răspuns:

Absolute Duo, Shinmai Maou no Testament 2 Sezoane, Grisaia no Kajitu sez Grisaia no Meikyuu e unu film ce are legatura cu Grisaia no Kajitu si are si sezonul 2 care trebuie vazut dupa film Grisaia no Rakuen, Sward Art Online 2 Sezoane Frezzing Vibration 2 Sezoane