| RASENGAN112233 a întrebat:

Are legătură naruto cu naruto shippuden?
Gen mai are rost sa ma uit la Naruto cu 220 ep?
Că știu personajele și câteva întâmplări.
Deci are legătură?

3 răspunsuri:
| TOOL a răspuns:

Da are, te uiti la 142 de episoade din Naruto, dupa care te uiti direct la episodul 220, de la 143 pana la 219 sunt fillere, misiuni neimportante, dupa ce vezi episodu 220 poti incepe Naruto Shippuden, dar si acolo is ceva fillere nasoale cum ar fi "Mecha Naruto -.-"

| gabriel2004o a răspuns:

1.nu mai avea rost sa te uiti la naruto din punctul cand sasuke a plecat din satul ascuns intre frunze ca de acolo sunt misiuni inutile. puteai sa sari direct la shippuden
2.Naruto Shippuden e partea a 2-a(eu zic ca e cea mai frumoasa parte din Naruto ca are tot ce trebuie)si merita vazut ca ca e mai interesant decat partea intai

| LRS a răspuns:

Naruto Shippuden este cum ar veni "partea 2" din naruto, cand s-au maturizat, deci evident sunt legate intre ele.