| Nechifor20062 a întrebat:

Are science fiction vreo legătură cu viața reală? Adica toate filmele science fiction sunt fake?

9 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Depinde, unele SF-uri au anticipat tehnologii de care ne bucuram azi. Dar de obicei ce apare in ele e doar o situatie ipotetica. Gen is x filme in care un asteroid vine sa loveasca planeta dar inca nu se intampla asta.

| Nechifor20062 explică (pentru Wr3nch):

Zic despre Rick si Morty daca te-ai uitat, adica vreau sa spun daca ala e un simplu seria care n-are nicio legatura cu viata reala?

| JicaContra a răspuns (pentru Nechifor20062):

Evident ca nu are nici o legatura, ce iti inchipui tu?
ca un om poate deveni un castravete murat, iar apoi redeveni om?!?

| Wr3nch a răspuns (pentru Nechifor20062):

Nu, nu are.

| Nechifor20062 explică (pentru JicaContra):

Nu dar zic de episodul acela cu Blitz And Chips, cu jocul ala Roy, nu stiu daca il stii. Mi-e frica ca viata asta e ca jocul ala.

| JicaContra a răspuns (pentru Nechifor20062):

Esti dus! tongue
DAAAAAAAAAR, te inteleg!
back in the day, am vazut Battle Royale, filmul ORIGINAL, japonez dupa care a fost facuta seria Hunger Gamez si toate jocurile de tip "Battle Royale" din ziua de azi - PUBG, Fortnite, chiar CSGO, care are un mod BR, etc.
dupa care am gasit un site... JAPONEZ, in care puteai sa te inregistrezi, pentru "battle royale" si, ei bine...

NU AM AVUT CURAJ SA MA INREGISTREZ big grin

| Nechifor20062 explică (pentru JicaContra):

Aaaaa,ok