| Furnicuta000 a întrebat:

As vrea sa imi fac abonament la Netflix. Este sigur sa imi dau datele cardului meu de debit? Adica stiu ca e un site cu milioane de utilizatori dar sunt mai paranoica de fel laughing am vrut sa imi fac PayPal ca am inteles ca e mai sigur dar dureaza mult si eu vreau sa ma uit acum pe Netflix. Si inca vreo 2 intrebari as mai avea:
-sunt reclame pe Netflix?
-mai au acea oferta cu o luna gratuita?

Răspuns Câştigător
| antimulte a răspuns:

E safe, nu sunt reclame si nu am auzit sa fie cineva usurat de bani ca a bagat cardul la Netflix. Nu au reclame ca de aia e serviciu platit, altfel... daca le cauti destul, gasesti filmele lor si online. Sa stii ca nu dureaza asa mult sa iti faci paypal, si au luna gratuita in permanenta, e perioada ta de testare.

| Furnicuta000 explică (pentru antimulte):

Mi-am facut acum happy
Nu pot sa cred cat am pierdut. Cat ma chinuiam eu inainte sa caut filme si seriale pe google si nu stiam ca pe Netflix poti sa vezi aproape orice cu doar 10 euro laughing

| antimulte a răspuns (pentru Furnicuta000):

Stiu cum e, si cred ca suntem multi. Oricum, exista si next level, Netflix si HBO Go, sa vezi nopti albe laughing cum am facut eu.

| Furnicuta000 explică (pentru antimulte):

Dar din contul meu au fost retrasi 10 euro, numai ca scrie "tranzactie in asteptare" cand intru in contul meu de la banca. Deci nu e luna gratuita, nu?

| antimulte a răspuns (pentru Furnicuta000):

Cred ca ii primesti inapoi, nu mai stiu exact cum a fost la deschiderea contului meu ca sunt 2-3 ani de atunci. Sunt ca un fel de depozit pentru ei.

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca 170 milioane de useri si au băgat cardul, poti si tu.

Nu sunt reclame ca de aia plătești.

| Furnicuta000 explică (pentru suntserios):

Ma gandeam ca poate majoritatea din aia 170 milioane prefera PayPal

| Nemessys a răspuns:

Da, luna gratuita este si o sa fie mereu valabila.

Iti dai seama ca daca Netflix ar fi fost un fake care sa-ti fure tie banii de pe card, nu mai exista atata timp si nu ar mai fi avut milioane de utilizatori.

| Speranta12 a răspuns:

Fa-ti cont cu Revolut