| Cduncfujndf a întrebat:

Aș vrea să văd un film, ceva în care personajele să aibă super puteri. ( De exemplu cum e Wonder Woman, X-men ).
Aveți vreo idee?
( Nu prea aș vrea să fie de la DC sau Marvel, pentru că deja am văzut multe din ele ).

6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Sunt putine in care sa apara super-eroi si sa nu apartina uneiversului DC comics, Marvel
Incerc eu sa dau cateva titluri, dar te atentionez ca actiune este diferita de cele promovate de benzile desenate:
Chronicle (2012)
Super 8 (2011)

| Cduncfujndf explică (pentru Simpatic):

Știu că sunt puține, sunt mai multe seriale decât filme. Aș vrea să găsesc un film asemănător cu serialul The Gifted sau Black Lighting, dar să fie film, nu serial. Sunt ocupată cu liceul și nu pot să mă apuc să mă uit la seriale. Deja urmăresc Titans.
Oricum o să mă uit la Chroncile, pare interesant.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Subscriu filmul Chronicle.

| WhiteLife a răspuns:

Jumper, I am number four

| Themoreyouknow a răspuns:

Brightburn pe primul loc, hellboy si hancock daca iti place si comedia

| Cduncfujndf explică (pentru Themoreyouknow):

Da, m-am uitat la câteva secvențe din filmele pe care mi le-ai recomandat. O să mă uit la Hancock.