| anonim_4396 a întrebat:

Ati citit "Contele de Monte Cristo" dupa care ati vazut filmul? Sunt mai frumoase cartile sau filmul? De ce? (funda celui ma dragut rasp iar la restul voturi...)

Răspuns Câştigător
| Flori a răspuns:

Cred ca toti vom avea acelasi raspuns:cartile depasesc de mii de ori filmele, oricat de bune ar fi ele(la filme ma refer). Cartile surprind lucruri pe care un film nu le-ar putea transmite niciodata:sentimente puternic infiltrate printre randuri/ganduri, imagini vizuale/auditive greu de transmis pe ecran, si multe alte astfel de lucruri.Plus ca, filmul nu respecta in totalitate firul narativ al cartii.
Sfatul meu:nu conteaza ordinea, conteaza calitatea, iar cartea abunda in calitate-citeste-o!

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu cred aceleasi lucrusri ca si voi( am citit cartile si sunt trei, adica asa le am eu) mersi mult!