| Nechifor20062 a întrebat:

Ati vazut filmul Unfriended si Unfriended dark web? Daca da, puteti sa imi spuneti daca tot ce se intampla este real sau se poate intampla? Ca mi-e frica si am devenit putin mai paranoia cu pc-ul meu si telefon.

Răspuns Câştigător
| Alll3x a răspuns:

Aceași chestie, nimic nu este real.

15 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Dar vad ca nu ti-a ajuns cealalta intrebare exact la fel. Inteleg ca nu ai primit multe raspunsuri care ti-ar fi putut aduce siguranta dar...

Sau deja ti-au intrat astia in sistem? Te-au hack-uit?

| Nechifor20062 explică (pentru DoarBogdan):

Nu nu, am crezut ca nu am trimis prima intrebare scuze. Si nu, nu sunt pe dark web si nici nu am intrat, dar ca imi e frica atat.

| Wr3nch a răspuns (pentru Nechifor20062):

Stai linistit ca nu te hackersc nici fantomele, nici hackerii romani. Poate doar daca castigi la lotowinking

| Nechifor20062 explică (pentru Wr3nch):

Ai vazut filmul?

| Wr3nch a răspuns (pentru Nechifor20062):

Nu, pentru ca arata ca o petarda cu buget redus, si intriga facuta sa momeasca oameni creduli. Nu umbla nimeni dupa datele tale la noi. Hackeri reali tintesc sus, spre oameni cu secrete importante, conturi mari in banca, etc. Nu dupa pestisori oarecare. Cel mult pruimesti spam care te roaga sa descarci cine stie ce, dar ala e teapa clasica.

| Nechifor20062 explică (pentru Wr3nch):

Oricum mai mult voiam sa stiu daca ala Unfriended dark web ii doar un film sau este bazat pe niste faptr reale

| Wr3nch a răspuns (pentru Nechifor20062):

Acum,dark web, si programe de supraveghere si hacking exista. De asta daca gasesti telefoane si computere parasite, e bine sa le predai la politie. Eu am avut la un moment dat o aplicatie care te lasa sa intri pe un wifi neporalat si sa redirectionezi utilizatori spre un singur site.

| Balalau95 a răspuns (pentru Wr3nch):

Sunt curios, cum se numea aplicatia

ca faci mai multe greseli tehnice, cum ar fi:

"De asta daca gasesti telefoane si computere parasite, e bine sa le predai la politie."
sigur ca da, daca crezi ca sunt bombe, daca nu, poti sa le formatezi/resoftezi, intr-adevar ar trebui sa fii imbecil sa nu faci asta si sa iti bagi parole personale intr-un calculator/telefon pe care nu l-ai luat de la 0

daca intrii pe un wifi neparolat NU poti redirecta utilizatorii spre un singur site, decat daca te dai drept wifi si utilizatorii se connecteaza la tine, nu la routerul legit, insa asta are ca limitare, ca victimile or sa fie numai cei mai aproape de tine decat de router

| Wr3nch a răspuns (pentru Balalau95):

Puteai daca era nesecurizatlaughing Se numea Droidsheep, si avea functia de atacuri man in the middlelaughing Also da, stiu ca spiritul romanesc e sa gasesti si taci. Aveam 3 telefoane in plus daca traiam pe stilul asta, dar no, cand esti prost le dai inapoi la proprietari in loc sa furi.

| Balalau95 a răspuns (pentru Wr3nch):

Multumesc pentru aplicatie, o sa ma uit peste ea

tot dpdv tehnic, nu se aplica numai daca e nesecurizat, se aplica si atunci cand are parola dar tu stii parola (se practica prin restaurante, se da parola, la clienti) daca stii parola, atunci partea de encryptare a retelei wifi e total invalidata pentru tine

| Wr3nch a răspuns (pentru Balalau95):

Eu am folosit-o de mult, era compatibila cu Android jelybean si o rulam de pe un s advance, deci nu stiu daca mai e utilizabila in zilele noastre. Dar avea multe functii faine.

| Balalau95 a răspuns (pentru Wr3nch):

Merci, inca odata, pare activa:
https://droidsheep.info/

| Alll3x a răspuns:

"Snopes had to step in to definitively declare the rumors false: Unfriended is a work of fiction."
""This movie is based on a long-time idea"
Pe scurt, nu este bazat pe fapte reale ci totul este pură fictiune.
(Stai chill)

| Nechifor20062 explică (pentru Alll3x):

Iar ala dark web?

| Nechifor20062 explică (pentru Alll3x):

Multumesc

| Alll3x a răspuns (pentru Nechifor20062):

Aceași chestie, nimic nu este real.