| Eroare404 a întrebat:

Ati vazut Idiocracy? Credeti ca este posibil ca peste 500 de ani omenirea sa ajunga ca in film?

6 răspunsuri:
| Adbbmsh a răspuns:

Tot ce-i posibil, totul evolueaza prea rapid.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Mda... adevarul e ca se poate.

| frunzarescu a răspuns:

Nu, nu este posibil peste 500 de ani sa se intample asta.
O sa se intample cu siguranta peste 100 ani.
Uita-te in jur, uita-te numai peste intrebarile care sunt puse pe TPU si o sa intelegi ce vreau sa zic.
Tendinta este sa iei totul de-a gata, cu cat mai putin efort, conteaza cantitatea si nu calitatea.

| Brieezer a răspuns:

La cum avanseaza tehnologia pe zi ce trece, este foarte posibil. Gandeste-te la faptul ca in anul 2000 aveau telefoane mobile foarte putini oameni, si acelea nu prea bune, iar astazi, dupa 16 ani, avem smartphone-uri rezistente la apa, cu senzori, cu touchscreen, cu scanarea retinei si multe alte tehnologii.