| 1000bodies a întrebat:

Ati vazut Jocurile Foamei? Ce parere aveti?

9 răspunsuri:
| KatnissEverdeen a răspuns:

Da merită văzut... l-aș revede ori de câte ori aș avea ocazia.

| 1000bodies explică (pentru KatnissEverdeen):

Haha ce-mi place numele tau xDD

| MrBeanTeddyBear a răspuns:

Super :X l-am vazut in cinema si chiar a fost frumos, merita vazut.

| 1000bodies explică (pentru MrBeanTeddyBear):

Si eu la fel. Abia astept sa vad continuarea. happy

| MrBeanTeddyBear a răspuns (pentru 1000bodies):

Daaa, am auzit ca va fi si partea a2-a si a3-a :X

| mihaelaalol a răspuns:

Super tare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Satisfacator.
Buna alegerea lui Jennifer Lawrence, o vazusem in X-Men si Winter's Bones, era promitatoare, ideal rolul lui Katniss pentru ea.Tributurile au jucat decent...Tot legat de distributie, a fost implicat si Donald Sutherland, actor magistral.
Scenele de violenta au fost reduse, comparativ cu cartile pentru un rating de audienta accesibil.
Au fost ceva clisee, totusi, mai ales pe partea de romance si pare ca s-a exagerat pe ideea ca trebuie sa aiba ca tinta doar publicul adolescent...
Cu toate ca a sunat destul de critic, mi-a placut...si muzica a fost frumoasa, bineinteles a avut si alte avantaje ale unui buget mare; nu a fost dezamagitor, in conditiile in care autoarea a colaborat cu regizorul si filmul are la baza niste carti cu un subiect destul de interesant nici nu avea cum.
Asteptam continuarile acum, cu un alt regizor cel mai probabil.

| Valisha18 a răspuns:

Este un film emotionant si plin de actiune, merita vazut! Este putin mai diferit de carte, in legatura cu cateva detalli, insa tot ramane un film demn de vazut! Protagonistii, Katniss si Peeta, sunt jucati de Jennifer Lawrence, respectiv Josh Hutcherson. Au interpretat rolurile minunat! Mi-a placut extrem de mult, merita vazut!winking

| dragon190 a răspuns:

Frumusele