| biancaebar a întrebat:

Ati vazut serialul Sex and the City? Ce parere aveti?

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Daca imi aduc aminte bine e cu niste dudui trecute de prima tinerete care doresc calarie, cam la asta se rezuma acest serial femeiesc.
Nu inteleg ce este asa de palpitand despre niste asa zise cougars care merg in locuri in care agata barbati si intra in niste povesti siropoase.
Am vazut 2-3 episoade cred.
Din punctul meu de vedere mult mai reusit la toate capitolele este Satisfaction https://www.imdb.com/title/tt3205236/?ref_=nv_sr_2?ref_=nv_sr_2,asta pastrand acelasi registru.
Daca vrei ceva si cu sex si cu umor si cu dialoguri misto ar fi Californication https://www.imdb.com/title/tt0904208/?ref_=nv_sr_1?ref_=nv_sr_1

| Adry05 a răspuns:

Mi s-a părut o prostie, nu am înțeles niciodată hype-ul cu el. mai mult mi-a plăcut gossip girl relativ pe aceeași temă și în aceeași locație

| Bizon95 a răspuns:

Serial pentru fete, mai ceva ca Gilmore Girls!

| biancaebar explică (pentru Bizon95):

Mie mi-a placut foarte mult dar am prietene care zic ca au vazut 2 episoade si ca este un serial de 2 bani. Mie la inceput nu prea imi atragea atentia dar i-am dat o sansa si am terminat serialul si filmul care l-au scos dupa in vreo aproape 2 saptamani sau mai putin?
Si de asta vreau sa vad cat mai multe opinii ca sa vad

| Bizon95 a răspuns (pentru biancaebar):

Este relativ la sentimentele, dramele si cliseele tipic americane cand e vorba de femei si de sex, in mod foarte explicit dpdv al femeilor si NUMAI al femeilor, mai ales intr-un oras mare ca New York unde viata e mult mai libertina decat in orasele mici

chestii care sunt serios gustate de americani, dar care restul lumii s-ar putea sa nu prea le placa

iar faza e destul de libertina, chiar daca se respecta regula "nu te culci cu doi in acelasi timp ca esti tarfa", s-a gasit workaround-ul: "serial dating" adica te culci cu 2-3 barbati pe saptamana PE RAND si vezi daca merge, iar daca nu merge treci la urmatorul