| Audrey1912 a întrebat:

Aud tot felul de lucruri negative despre Batman v Superman, in mare parte ca efectul vizual e deprimant, prea intunecat. Eu sunt fan si imi place cum Zack Snyder lucreaza. Voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| RoxB a răspuns:

Mi-a placut, mai ales varianta extended. Varianta theatrical recunosc ca e editata in ultimul hal. Partea cu "ooo, e prea intunecat" si pe mine ma enerveaza, filmele lui Nolan sunt "dark", cum zic ei, si toate lumea le lauda pe alea (inclusiv eu). Problemele lui BVS nu sunt legate de ton sau stilul vizual, ci de scenariu - nu a fost unul foarte bun, si in niciun caz la nivelul la care ma astept de la DC dupa Dark Knight Trilogy si Watchmen (si aici e discutabil, depinde ce versiune a filmului ai vazut, sunt vreo 3-4; eu am vazut doar director's cut care mi-a placut foarte mult). Daca ar fi investit mai mult timp in scenariul lui BVS sunt sigura ca nu s-ar fi plans nimeni de ton. Iar o alta problema pe care am observat-o este ca sunt foarte multe informatii in film, insa nu li se ofera timpul necesar. Tin minte ca erau multi pe net cand a aparut filmul care n-au inteles de ce x a zis asta si de ce z a facut asta, iar eu am gasit informatiile respective in film, insa e ceva gen cateva secunde, daca ai cascat / stranutat / clipit, ai pierdut informatia.

4 răspunsuri:
| 393Dan a răspuns:

Din tot filmul cela cel mai mult mi-a placut de Lex Luthor. Mi-ar fi placut si mai mult daca-i dadeau mai multe replici )

| KillaNoFilla a răspuns:

Pentru mine cel mai bun film din 2016

| Robert_Robert_1998 a răspuns:

Actorul care l-a jucat pe BatMan a fost doar o dublura pentru ca actorul original nu stiu de ce dar nu a putut aparea in film si faza rea e ca a murit SuperMan daca te intereseaza a aparut partea a 2-a Justice League din pacate fara SuperMan

| RoxB a răspuns (pentru Robert_Robert_1998):

Daca crezi ca Superman sta mort, clar nu ai vazut suficiente filme. Un indiciu este si la sfastitul lui BVS cand pietrele / pamantul de pe sicriu incepe sa se miste.
Batman in BVS este interpretat de Ben Affleck, nu de dublura lui. Daca actorul original la care te referi este Christian Bale, el face parte din alt univers cinematic - The Dark Knight Trilogy. Filmele pe care DC le face in prezent nu au nicio legatura cu filmele lui Nolan, vorbim de un reboot.