| anonim_4396 a întrebat:

:3 Stiti filmul Divergent?
L-am vazut de curand si as vrea sa stiu cand va aparea partea a2-a.
Am auzit ca sunt si carti dupa care a fost facut filmul. Stiti cumva daca se gasesc si in Romania?
Funda. happy

Răspuns Câştigător
| faramatania a răspuns:

Sunt 3 cărți, autor Veronica Roth (Divergent, Insurgent și Allegiant), le găsești pe eMAG, dar în engleză. Insurgent (cartea a 2 a ) a fost programată deja pentru film și va continua seria. Când va apărea filmul nu se știe deocamdată.

2 răspunsuri:
| Bogdanel97 a răspuns:

Am vazut ieri filmul la cinema. Da a 2 parte din film se va numi Insurgent care va aparea in 2015 pe 20 aprilie (premiera in Romania). Cel putin pe mine acest film m-a facut sa il simt la maxim. Film de nota 10. Si cartile din cate stiu ar trebui sa fie gasite si in Romania.

| RockRox a răspuns:

De obicei a 2-a parte a filmului ar trebui sa apara dupa ce a trecut un an de la publicarea primei parti. Sunt destul de sigura ca daca o sa te duci la o librarie o sa gasesti aceste carti. :*