| anonim_4396 a întrebat:

Buna, acum cativa ani am vazut doua filme dar nu mai stiu cum se numesc si as vrea sa aflu, asa ca o sa va povestesc ce imi amintesc din acele filme si poate stiti voi cum se numesc(o sa va povestesc niste intamplari random, nu mai stiu in ce ordine sunt, sper sa nu gresesc intamplarile).
Primul film: stiu ca o femeie era intr-o incapere la care trebuia sa atinga un card de o chestie ca sa iasa si acolo aparusera "fantoma" din film, incepuse sa fuga si cand a ajuns la usa ca sa atinga cardul acela nu mergea, a inceput sa tipe etc dar fara rost, dupa a fost gasita jos(in fund) sprijinita de perete si ii curgea ceva din ochi(parca ceva negru sau albastru inchis), mai era o scena in care un barbat(cred ca era actorul principal) vedea si auzea ca cineva coboara scarile iar el se ducea dupa ce auzea, alta scena... Nu v-am zis ca in film era o familie (2 parinti si o fata), prietena mamei acelei fete i-a dat un lichid ca sa bea sau ceva de genu si stiu ca a aparut putin o scena in care "fantoma" era in dus, va rog sa ma scuzati daca gresesc dar nu prea imi mai amintesc ce s-a întâmplat, fantoma parca avea culoarea pielii albăstruie si aici nu stiu sigur dar cred ca avea parul brunet.
La al doilea film la fel, s-ar putea sa greșesc sau sa incurc unele parti dar poate va dati seama si puteti sa imi lasati mai multe filme gen care credeti ca sunt si voi vedea trailerele ca sa aflu daca acelea sunt.
Al doilea film: la inceput stiu ca era vorba de o fata care se afla la o petrecere, undeva la o vila dintr-o padure sau ceva de genu, ea se suparase sau plictisise asa ca s-a decis sa plece acasa singura, pe drum oprise o masina langa ea si in acea masina cred ca se afla un baiat acum chiar nu vreau sa gresesc gen la ce urmeaza deci o sa zic altceva, stiu ca fata de la inceput si probabil cu baiatul din masina se pusesera intr-o relatie dar pe parcurs fata a vazut ca el devenea violent si o cam abuza, imi amintesc o scena destul de bine asa ca o sa vi-o zic, baiatul si fata erau intr-o incapere cu niste mese de metal(probabil) si a inceput sa o atace, stiu ca mama fetei venise si sarise in ajutor dar acel baiat a injunghiat-o cu un cutit pe mama fetei, fata a crezut ca a murit dar de fapt nu murise si iar a sărit in ajutor, de data asta cred ca mama fetei a reusit sa il atace destul de bine pe baiat si la sfarsit stiu ca acel baiat ori era intr-un spital de psihopati ori la puscarie. Stiu ca nu prea am explicat bine dar sper ca ati inteles.

7 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Salut,

The Devil's Backbone (2001) al doilea

Primul este unul din cele 3 scenele sunt cam la fel :
Thir13en Ghosts (2001)
Evil Dead (2013)
Lights Out (2016)

| Irinaaaaaaaioanaaaaa a răspuns (pentru aditimus):

Nup... Niciunul din cele pe care le-ai spus sad

| aditimus a răspuns:

Acesta e unul 100%

House of the end of the street 2012

| Irinaaaaaaaioanaaaaa a răspuns (pentru aditimus):

Da! Acesta este, multumesc! Dar ai idee cum se numeste primul film? Acela cu "fantoma"

| Irinaaaaaaaioanaaaaa a răspuns (pentru aditimus):

Oops, prima oara am uitat sa explic partile alea in care apare fata aceea care scapa dintr-o camera

| aditimus a răspuns (pentru Irinaaaaaaaioanaaaaa):

Mai caut

| Irinaaaaaaaioanaaaaa a răspuns (pentru aditimus):

Bine, multumesc