| Queenofpain19999 a întrebat:

Acum ceva timp am vazut un film, dar nu imi amintesc exact titlul sau. Stiu ca actiunea se petrecea intr-o scoala, iar o noua profesoara trebuia sa predea unei clase de elevi slabi, cu probleme. Ei erau rai cu ea, dar ea nu se lasa prejos, incerca mereu sa se ataseze de ei, si imi amintesc ca tema lor principala era sa tina un jurnal in care sa scrie tot ce le vine in minte. De asemenea, stiu ca teoretic ea trebuia sa le predea engleza un singur an, dar intr-un final ei au iubit-o foarte mult si parca a continuat.
Intrebarea mea e: stie cineva cum se numeste filmul? As vrea sa-l revad. Si, de asemenea, stiti cumva daca exista o carte care sta la baza acestuia?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| pampam18 a răspuns:

Freedom Writers
http://www.imdb.com/title/tt0463998/?ref_=nv_sr_1

| Queenofpain19999 explică (pentru pampam18):

Da, acesta e! Mersi muult!

| pampam18 a răspuns (pentru Queenofpain19999):

N-ai pentru ce! happy Vizionare placuta!

3 răspunsuri:
| MirelaC a răspuns:

Saluut
Cred ca asta e ce cauti : Dangerous Minds (1995)

Paaa