| Serghei1722 a întrebat:

Am o întrebare legată de Spider-man.De ce are nevoie de lansatoare cu pânză? Imi amintesc că în filmele din 2002-2007 nu avea...

Răspuns Câştigător
| SG1995 a răspuns:

Ba si în filmele originale Peter folosea lansatoarele de pânză. De fapt până și în serialul animat din 1998 folosea lansatoare de până, doar că nu erau așa profesionale ca cele din filmele mai noi, deoarece în filmele MCU Spider-man lucra sub indemănarea lui Tony Stark, dar dacă te uiti la storyback-ul lui Spiderman ai să observi că Peter era un copil precoce foarte priceput la genetică, acesta la scurt timp după ce realizează că a fost muscat de un păianjen radioactiv realitează că ar capacitatea de dexteritate a unui păianjen, dar pânza nu e pantentată de corpul uman, astfel că Peter creează un izotop sintetic care să simuleze o pânza de păiajen dar mult mai dură. Well în realitate geneticieni chiar lucrează la o pânză de păiajen modificată genetic, dar ei bine scopurile pentru aceast lucru în realitate e bun mai "banal" se vrea crearea unei pânze de păianjen mult mai rezistente si dure din ratiuni textile. Mi se pare că s-a modificat genetic niste capre la un moment dat să ca în loc de lapte să dea un soi de pânză de păianjen.

| Serghei1722 explică (pentru SG1995):

Deci până la urmă panza aia nu are legătură cu el.Eu mă refeream la filmele Spider-man 1, 2 si3, in acele filme nu are nevoie de lansatoare

| SG1995 a răspuns (pentru Serghei1722):

Ba da avea, si le folosea. Pânza nu e o emite organismul, el a produs-o în laborator. Îți sugerez să revezi filmele.

| Serghei1722 explică (pentru SG1995):

In filmele cu Tobey Maguire de prin 2002 nu avea nevoie

| SG1995 a răspuns (pentru Serghei1722):

E imposibil asta, până și în benzile anii 60 când au fost scoase primele numere ale benziilor desenate Peter folosea lansatoare de până artificială.

| Serghei1722 explică (pentru SG1995):

Caută pe YouTube

11 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Spider-man.De ce are nevoie de lansatoare cu pânză" - ca și in dragoste, in SF totul e permis!

| Serghei1722 explică (pentru sierra1):

Da,dar mă refer la explicația din film, cum funcționează, are vreo legătură cu puterile lui sau poate purta oricine

| JicaContra a răspuns (pentru Serghei1722):

"acum 25 minute | Serghei1722 explică (pentru sierra1):
Da,dar mă refer la explicația din film, cum funcționează, are vreo legătură cu puterile lui sau poate purta oricine"

lansatoarele alea sunt ccccccccool?!?
da
atunci fanii iubesc asta, iar un film se vinde, daca fanii iubesc filmul

asta e explicatia, REALA!

| Serghei1722 explică (pentru JicaContra):

Lansatoarele sunt de când a apărut prima data Spiderman, nu are legătură cu fanii

| Catrice a răspuns:

Ca sa măsoare cați metri de panza folosește sa știe daca ii ajung de un nou costum sau nu.

| Werrich a răspuns:

S-a tehnologizat Omu' Paiangan, a vazut la Tony Stark.