| Cris06 a întrebat:

Buna am pierdut ceva episoade din Suleyman Magnificul... imi spuneti va rog de ce a murit Eufsun (asa cred ca se scrie) cadana cu care era Mustafa (parca era si insarcinata cu el)?

Răspuns Câştigător
| Lou222 a răspuns:

Efsun a aflat ca este insarconata.si i-a spus lui mustafa. Ei au tinut totul secret. A aflat mama lui mustafa si a adus dpctorul pentru a face avort. A venit mustafa si i-a spus ca nu va mai fi fiul ei daca o va face si a luat-o pe efsun la el in camera. El a trimis-p pe ea la un alt serai, pentru a a naste, iar apoi cand el ar fi fost plecat in sangeac s-ar fi dus la el. Cand a plecat dimineata a vazut-o daye. I-a spus si sultanei mama. Efsun a facut avort. Insa i.a curs prea mult sange si era pe moarte. Inainte de a muri i-a spus lui mustafa ca hutrem a incercat sa.l omoare. Si ca ea nu a vrut sa.l otraveasca. A mirit si in ep urmator a ingropat-o. Daca mai vrei sa afli mai multe despre suleyman poti sa ma contactezi(prin mesaj). sper ca te.am ajutat.

| Cris06 explică (pentru Lou222):

Si in ce ep s-a intamplat asta?

| Lou222 a răspuns (pentru Cris06):

In episodul 57 moare efsun

| Lou222 a răspuns (pentru Cris06):

Mulumesc pentru funda

| Cris06 explică (pentru Lou222):

Eu iti multumesc, scuze ca nu am intrebat si de episod de prima oara.

| Lou222 a răspuns (pentru Cris06):

Nu'i nimic.winking atat timp cat stiu te ajut... si cand vine vorba de suleyman, normal ca stiulaughing)

7 răspunsuri:
| DeMeTrIoN a răspuns:

Pai sultana mama a chemat o moasa ca sa o ajute pe Efsun sa faca avort, chiardaca nu vroia. In timpul operatiei sau ce era aia acolo s-a produs o hemoragie care nu a mai putut moasa sa o opreasca, Mustafa a auzit, dar era prea tarziu si ea a murit in bratele lui spunandu-i sa aiba grija la Hurrem :d

| Radeas1 a răspuns:

Si ca sa adaug, Efsun a spus ca Hurrem a incercat sa-l otrvaveasca pe Mustafa. Mustafa s-a suparat si s-a dus la Suleyman, dar Suleyman a spus ca daca Mustafa nu are dovezi fata de Sultana Hurrem, nu poate dovedi nimic.