| katalyn19 a întrebat:

Buna, am si eu o intrebare.
Era acum ceva ani la televizor dimineata de la 7 la 8, cred, un serial, cred ca era pe antena (nu sunt ff sigur) despre o femeie care era politista si avea o fiica si ele doua aveau viziuni cu care mama rezolva unele cazuri. Acuma nu imi amintesc foarte multe din el ca am vazut doar 3-4 episoade dar stiu ca era un episod in care fiica se pregatea sa mearga la colegiu si inainte cu cateva seri a fost sunata de o fata care i-a spus ca e colega ei de camera... dupa mai multe nopti in care au vorbit, intr-o seara se aude ceva in timp ce vorbesc la telefon si fata ii spune fiicei ca a intrat cineva in casa iar telefonul se inchide brusc... ziua urmatoare fiica i-a spus mamei ei si la politie au cautat numele fetei si au aflat ca e moarta de cativa ani ( 10 cred) si ca a murit inainte sa mearga la colegiu. Vorbind la telefon a intrat cineva peste ea in casa. Mai stiu ca intr-un alt episod mama a patit ceva la mana si i-a fost inlocuita pielea sau geva de genu la mana si mana aceea aprtinea unei persoane ucise si mana avea spiritul persoanei care a fost ucisa si cumva comunica cu mama si a ajutat o sa gaseasca persoana care a ucis-o. Nu stiu daca e acelasi episod sau nu dar oricum as vrea si eu numele serialului ca mi se pare foarte interesant, iar acum mi-am amintit de el
Pls cineva sa-mi zica numele serialului (si daca se poate episoadele in care apar secventele sa vad daca ala e ) pls

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Te referi la Medium (2005–2011)?
http://www.cinemarx.ro/filme/Medium-Medium-392942.html

Episoadele pe care le cauți sunt cam greu de găsit (serialul are șapte sezoane, deci destul de multe):
http://www.cinemagia.ro/filme/medium-17603/episoade/ ).
Totuși, unul din cele două, l-am găsit:
"Talk to the Hand" (Medium, episodul 5, sezonul 7)
http://www.imdb.com/title/tt1750816/
Celălalt îl vei descoperi tu însuți, dacă ai răbdare să urmărești serialul. Oricum e fain, n-ai ce pierde...