| MariaSol a întrebat:

Am vazut acum ceva timp(aprox. Un an) la tv un serial, pe Pro Tv (cred) si pur si simplu nu stiu cum sa il gasesc.Nu imi amintesc prea multe, decat ca actiunea se petrecea in viitor, toata persoanele erau captive intr- un fel de buncar si nu aveau acces la viata din afara acestuia. Imi amintesc si ca aveau un fel de superiori care ii trimiteau in diverse misiuni.Actorul principal cred ca era o tipa draguta care voia sa evadeze de acolo, si sa ajuta alte persoane sa faca asta. Serialul era difuzat noaptea in jurul orei 1, 2 cred.
Sper ca ma puteti ajuta daca stiti numele acestuia.
Multumesc anticipat!

6 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

The 100 cumva? Sau MARVELS Agents of Shield?

| MariaSol explică (pentru GabiDumitrescu):

Multumesc pentru raspuns.
Nu este niciunul dintre acesteasad
Stiu ca celor care traiau acolo.li se stergea memoria si faceau eforturi sa si-o recupereze.

| Nyx a răspuns:

Alte detalii, oricat de mici? Pentru ca sunt cateva asemanatoare, gen Westworld, Futureworld, chiar si Hungergames. Ai spus ca e vorba de viitor? Iti aduci aminte de ceva tehnologii aparte? Inteligenta artificiala sau alte treburi de gen?

| MariaSol explică (pentru Nyx):

Hmmm, stiu sigur ca este serial. Actorii erau majoritatea tineri. Exista o camera unde li se stergea memoria(pe un pat si cu o chestie pe cap)

| MariaSol explică (pentru MariaSol):

Toti acestia faceau anumite misiuni, si le dadeau alte identitati. Tin minte o secventa cand un baiat din acea"inchisoare" a fost trimis afara(in lumea reala) pentru o aventura cu o femeie, care doar avea nevoie de o partida de sex.

| MaziluHDGAMMING2009 a răspuns:

Poate e The 100.