| RedHairCarrot a întrebat:

Am vazut acum ceva timp un film despre copii orfani. Personajele principale erau 2 frati: baiat si fata, care au fugit de a orfelinat si s-au intalnit cu un alt grup de copii de pe strada. Cel mai mare dintre ei era de fapt un adolescent bogat, care doar se prefacea ca e orfan. Stie cineva numele filmului?

Răspuns Câştigător
| Raven a răspuns:

Știu un film în genul ăsta doar că nu erau frate și soră, ci doi frați, deși Bo are într-adevăr părul lung și blond și ar putea părea fată
The Thief Lord (2006)
https://www.youtube.com/watch?v=KFQvMHUU3ko