| looney a întrebat:

Am vazut de curand filmul Titanic si as dori sa stiu daca povesete de dragoste dintre Jack si Rose este adevarata? Daca e adevarat ca Jack a oprit-o pe Rose sa se sinucida? Daca acesti oameni chiar au existat?

Răspuns Câştigător
| Bubble a răspuns:

Filmul nu e adevarat in totalitate.
Povestea e partial adevarata. dar faza cu oprirea de la sinucidere e facuta de james cameron. si multe faze din film.
Regizorul s-a inspirat dintr-o poveste d iubire ca sa faca filmul mai interesant.

15 răspunsuri:
| AnnaMariaaa a răspuns:

@c1pRy -este regie cu personajele acestea, dar partial povestea adevarata a fost la fel, Titanicul s-a scufundat si au mutir 1, 500 de oameni atunci.numai ca aici regizotul a facut sa para unpic altfel.

| adutzadragutza a răspuns:

Pai chestia cu oprirea de la moarte nu e in totalitate adevarata, adica titanicul a existat si povestea de dragoste la fel, dar pentru a face mai frumos si mai realistic filmul a facut si mici modificari.Numai ca titanicul a existat si inca se mai afla in inima fiecaruia care inca se gandeste la acest lucru happy

| CraziNess a răspuns:

Din pacate eu stiu ca doar Jamse Cameron a facut povestea sa fie mai fascinanta cu povestea lor de dragoste happy dintre Jack si Rose dar am vazut filmul asta de vreo'7 ori si mereu am plans crying laughing dar titanicul chiar sa scufundat happy e in adancul Atlanticului happy

| Ciprian_5075 a răspuns:

Buna!

Acesta este doar un film. Nu se poate spune ca au existat acesti oameni. Totul este regie.

Sper ca ti-am fost de folos.

| Razvan a răspuns:

Conform listei oficiale a pasagerilor nu au existat pasageri imbarcaţi cu numele acelea iar relatările martorilor oculari confirmă ideea

| FunkyLicious a răspuns:

Poi Rose(kate) este casatorita cu regizorul filmului titanic, care se numeste Sam.
In film Jack(Leonardo) si kate sau indragostit, iar dupa film Leonardo a continuat sa o simpatizeze pe Kate iar ea a inceut si ea sa. l placa pe el, la un moment dat, ea declarand ca il considera pe Leonardo ca si sotzul ei.
Apoi din cauza asta au devenit probleme in relatzia cu actualul ei sotz, acesta fiind chiar regizorul filmulu.Chestia e ca ei nu prea ar putea avea o relatzie chiar daca ar vrea pentru ca filmele in care joca sunt regizate de sotzul ei. deci...
happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, filmul este adevarat in totalitate. Funda? big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Filmul a existat in 1921 filmul a fost jucat de actori acum

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A fost in totalitate adevarat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Filmul titanic este adevarat iubirea dintre jack si rose e adevarata eu sunt scafandru si am 19 ani am fost in atlantic si am vazut titanic scufundat de 100 de ani si eu locuiesc in new york ma cheama adrian deci ai inteles ciau te pup

| aurora50scumpika a răspuns (pentru anonim_4396):

Si ce s-a intamplat cu rose dupa?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da acestia chiar a existat si e adevarat totul doar ca ei au facut filmul dar in realitate au murit toti da pe titanic a fost cel mai mare vapor din lume

| looney explică:

Eu stiam ca personajele sunt inventate...adica numele sunt fictive dar a existat o poveste de dragoste dintre 2 tinerii cum e si in film

| gabytzu_9087 a răspuns:

Daca nu ma insel titanicul adevarat a existat in 1912. iar cea care femeia aceea care povesteste tot filmul este chiar una dintre cele care a supravietuit accidentului.bineinteles ca regizorul a adaugat cateva "idei" filmului pentru ca acesta sa para mai real, dar nu totul este adevarat.desigur ca nici vaporul ala care apare in film nu este cel care a fost atunci. cei care au facut filmul s-au inspirat din imaginea celui care se afla si acum p fundul Atlanticului pentru a creea unul asemanatorwinking... sper ca v-am ajutat :*