| barbieA a întrebat:

am vazut in urma cu vreo 4 ani un film horror si nu mai stiu cum se numeste si tare as vrea sa il revad, am cautat pe google si nu am gasit nimic. Povestea este cam asa : O fata tanara blonda cu parul scurt se intalneste cu un prieten de al ei intr-un bar sau ceva de gen iar el ii spune in bar ca este urmarit de niste creaturi apoi el se sinucide isi pune pistolul la cap, ea a incearca sa afle de ce s-a sinucis, mai tin minte ca erau si cativa amici de ai lui cu care ea se imprieteneste la inmormantarea acestua care mor si ei de 'mana' acelor creaturi care apareau numai la intuneric, o alta faza care imi mai amintesc este ca ea se duce la metrou la o noapte foarte tarzie unde se face intuneric si totul se inchide portile la intrarea in statia de metrou. ea fuge pe sinele metroului si cauta sa stea la lumina si se tot lupa cu acele creaturi sa scape, intr-un final ea ajunge sa fie internata intr-un spital de bolnavi mintali pentru ca nimeni nu o credea, este inchisa intr-o camera unde se face intuneri si acele creaturi reapar si o ia cu ei in lumea lor. printr-un dulap ceva de genu, iar doctorul si iubitul ei reintra in camera pentru ca au auzit-o tipand dar in camera nu mai era nimeni si asa se termina filmul.
va rog sa ma ajutati crying stie cineva cum se numeste filmul? eu cand l-am scos se numea Stay Alive dar nu e acelasi cu contesa insangerata. (imi cer scuze daca am scris gresit dar ma cam grabeam ) HELP

Răspuns Câştigător
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Wes Craven Presents-They(2002)-Wes Craven prezintă-Ei, a fost şi pe Pro Cinema, vezi trailer http://www.youtube.com/watch?v=-qmoc4ua3Ak