| danisam a întrebat:

Bună, am văzut o data un film sau serial din care îmi amintesc vag niște secvente :acțiunea se desfășura în viitor unde nu mai existau resurse și mai circulau doar trenuri, care erau monitorizate dintr-un birou.La acea vreme era un industriaș care avea o fabrica care producea linii de cale ferata iar statul a promulgat un decret xxxxx prin care sa i se confiște fabrica și sa între în proprietatea statului. Îmi amintesc ca o femeie și un bărbat cautau un motor electric pe care l-au găsit într-un tunel iar el își producea singur energie fara conbustibili, dar nu știau sa îl pornească. Mai era o faza ca femeia zbura cu un avion într-o lume paralela și a întâlnit un tip. Cine știe cum se numește filmul?

Răspuns Câştigător
| Neindemanatul a răspuns:

Atlas Shrugged este, intra pe grupul de pe Facebook "Din ce film/serial e asta?"

1 răspuns:
| George20123 a răspuns:

E cumva Snowpiercer? Daca da, de acum incolo poti intra pe whatismymovie.com, bagi cateva detalii despre film si ti-l gasestewinking