| Loredana_Helena_1999 a întrebat:

Am vazut un film acum cateva luni si nu imi aduc aminte cum se numeste. A fost difuzat pe FilmBox.
In film era o familie din epoca Victoriana, cred. Toti erau niste perversi. In una din serile festive, invitatii au fost poftiti sa se uite la un film licentios ( niste picturi care rulau). Stapana casei se droga cu ciuperci pe care le tinea intr-o tabachera. Sora ei se cucla cu cine prindea a avut o tentaiva si cu o femeie. Si a venit un patriarh/preot acolo si a inceput sa spovedeasca toate fetele (bine nu le-a spovedit le spunea 2 cuvinte si le dadea afara din camera). Apoi s-a spovedit si un barbat care a spus ceva gen : Am facut-o cu 3 barbati odata si mi-a placut. Cand a intrat intr-o asa-zisa biserica acolo era de fapt o intrare carte o fabrica de tiparit bani.

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Uite filmele care au fost pe FilmBox, din oct 2014, până acum, și care, se potrivesc descrierii tale. Poate că-l vei regăsi, sper.
Valmont (1989), Borgia (2006/2011), Libertinul (2005), Doamna Bovary (2000), Magnifica familie Amberson (2002)

| Loredana_Helena_1999 explică (pentru floresdemayo):

Multumesc!
Libertinul este filmul pe care il cautam.

| floresdemayo a răspuns (pentru Loredana_Helena_1999):

Mă bucur că l-ai aflat. Vezi că Borgia e și mai... erotic. : ))

| Loredana_Helena_1999 explică (pentru floresdemayo):

Cred ca am descris un episod din Borgia, dar am confundat tiltlul cu Libertinul.

Nu caut erotism...am vrut sa aflu numele serialului fiindca este amuzant intr-un fel, recunosc m-a surprins latura erotica a epocii vechi, dar intr-un mod negativ.

Totusi, sunt bucuroasa ca am vazut un film bun (Libertinul).