| AleixD a întrebat:

am vazut un film in care protagonist este un om care face baie in vana, apoi se presupune ca moare, dar nu moare, merge la un doctor care ii preia cazul si il ajuta sa afle ce s-a intamplat. Prietenul sau face un film pe baza acestui eveniment, ii da sa manance macaroane cu branza, le vomita, apoi ii da creier de nu stiu ce animal si ala il mananca fara sa vomite. Apoi se angajeaza la ceva firma de It. Tot primeste niste mesaje anonime legate de problema lui. Gaseste cine le trimite si merge la un loc unde intalneste o fata care ii povesteste lucruri noi despre problema lui, apoi el incepe sa ascunda aceste lucruri si sa se vada cu ea pe ascuns. Atat am vazut, vreau sa vad continuarea dar nu stiu cum se numeste.

2 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Am văzut că ai mai pus întrebarea aceasta...
Oare, nu te referi la filmul Seven Pounds (2008) cu Will Smith?
Cam acolo se întâmplă ce zici tu, iar secvența cu el în cada plină cu apă, știu că este pe la finalul filmului, când el se sinucide...
Nu trage concluzii pripite, întâi vizionează filmul, cred că o să-l găsești online. Sper să fie ceea ce cauți de atâta timp...

http://www.cinemagia.ro/filme/seven-pounds-sapte-suflete-22687/

| AleixD explică (pentru floresdemayo):

Nu,al meu e la inceput si e vorba de un alb