| Ingerfararipi333 a întrebat:

Care este filmul vostru preferat si sa argumentati de ce si morala filmului pe care ati concluzionat-o? Chiar sunt curioasa =)

6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Asta seara dansam in familie (1972)- un film vechi, o comedie, care arata totusi ca metoda lover boy a celor care se folosesc de femei pentru a face bani, nu a murit.
Nu este neaparat filmul meu preferat ci acesta mi-a venit acum in cap.
Merita vazut mai ales pentru rolul lui Dem radulescu "Bibanu"winking

| Adry05 a răspuns:

Forrest gump, nu pentru morală cât pentru întreg parcurs al filmului

Bula
| Bula a răspuns:

Forrest Gump.
Nu numai eu am apreciat acel film, dar a primit aproape atatea premii, cat "Titanic".
Merita vazut si analizat, dar trebuie sa ai un nivel de cultura si de inteligenta sa-l intelegi.

| Bizon95 a răspuns:

Terminator 2 Judgement Day
m-a facut sa simt ca TOUSI exista sperantawinking

iar scopul unui film e sa te faca sa simti, asta in primul rand inainte de orice altcevawinking

| Anuket a răspuns:

Preferatul meu este Reign, un film serial. Acesta este inspirat din istorie. Apar regina Mary Stuart, jucată de Adelaide Kane, Francis II, Henric II și alții din secolul al XVI-lea. Filmul prezintă jocurile de putere, politici care se schimbă foarte repede, ura dintre rude care face ravagii, victime.
Mi-au plăcut foarte mult costumele și personajele create, caracterele lor. Mary a fost conturată ca o regină puternică, luptătoare, care a dat tot ce putea pentru ași face datoria și ce era corect, a avut o prietenă devotată care și-a riscat viața, Narcis m-a fermecat până la final deși la început părea un nemernic care doar își urma scopurile, iar pe regina Elisabeta chiar am urât-o.