| anonim_4396 a întrebat:

Ce seriale a-ti recomanda? Daca se poate si o scurta descriere?

Răspuns Câştigător
| nda a răspuns:

Breaking Bad.
Un profesor de chimie afla ca are cancer pulmonar si nu stie daca mai traieste un an. Se hotaraste ca trebuie sa faca ceva cu timpul ramas si sa lase ceva bani familiei lui. Satul sa fie un om cinstit, el "devine rau", de aici denumirea serialului "Breaking Bad". Impreuna cu un fost elev al sau prepara metamfetamina pe care o vand.

The Mentalist
Povestea se invarte in jurul unui asa zis "mentalist" numit Patrick Jane care, prin inteligenta lui si capacitatea lui de a observa si cele mai mici detalii, se preface ca poate citi mintea oamenilor si poate lua legatura cu lumea de dincolo. Bineinteles, contra cost. Ajunge sa fie difuzat pe un post de televiziune unde face greseala de a lua peste picior un cunoscut criminal in serie numit Red John. Criminalul ii omoara sotia si asa incepe serialul.
Cazul ajunge pe mana unei echipe BIC (Biroul de Informatii California), iar el, Patrick Jane, ajunge sa faca parte din acea echipa ca si consultant. Doar ca sa participe si el la vanatoarea criminalului care i-a ucis familia si sa aiba sansa sa se razbune.
El ajuta la rezolvarea unui numar impresionant de cazuri prin metodele sale nonconformiste, uneori actionand chiar in afara legii.

6 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Pai daca inca nu ai vazut: The Vampire Diaries (Cronica Vampirilor) atunci e musai sa te uiti, e foarte bun!

| anonim_4396 explică (pentru lpavel):

L-am vazut. Multumesc!

| Crackman a răspuns:

Hanibal _ un fost criminal il urmareste pe faimosul canibal Hanibbal ectore kntr-o lume plina de omoruri si mistere.

| anonim_4396 explică (pentru Crackman):

M-am uitat la vreo 4 episoade din primul sezon dar nu m-a atras deloc. Multumesc pentru recomandare!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Elementary - Cu Sherlock Holmes si Wattson...
Lucifer - Se intoarce dracu' pe pamant in vacanta...
Westworld - Incercarea omului de a il juca pe Dumnezeu...
The Magicians - Magicieni si povesti de adormit fetite...

| LoneGunman a răspuns:

Lost (neufragiatii) este vorba despre un avion ce se prabuseste pe o insula, majortitatea pasageriilor supravietuiesc, dar insula este plina de secrete. (asta e favoritu)
X-files(conspiratii, anomalii biologice, extraterestrii), Supernatural,
Blood-ties(2001 ) vampiri romantism, paranormal.