| Alina9895 a întrebat:

Buna!happy
Cele mai faine filme de comedie pe care le-ati vazut.
Cele mai multe funda:*.

Răspuns Câştigător
| Catalin2495 a răspuns:

American Pie 1
American Pie 2
American Pie 3 - The Wedding
American Pie 4 - Bad Camp
American Pie 5 - The Naked Mile
American Pie 6 - Beta House
American Pie 7 - The Book Of Love
American Pie 8 - Hole In One
Dude, Where's My Car?
Jonny English
Jonny English Reborn
Jackass
Little Man
Norbit
The Dictator
The Girl Next Door
Mrs. Doubtfire
The Animal
Mr. Bean's Holiday
Bean - The Ultimate Disaster Movie
Bruce Almighty
The Mask
She's The Man
Just Married
Big Momma's House
Big Momma's House 2
Big Stan

Nu sunt foarte multe dar sunt cele mai de calitate filme de comedie! Iti garantez!winking
Ma bucur ca te-am ajutat!
Funda :O3?

13 răspunsuri:
| heise a răspuns:

Filmele de groaza. Am facut o criza de ras la cateva dintre ele. Mult prea tari. Sa traiasca filmele americane horror!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu de ce i-ai dat funda lui cand puteai sa i-o dai melissei!

| Alina9895 explică (pentru anonim_4396):

Asta a fost alegerea mea. Intr-adevar, Melissa a avut mai multe titluri de filme, dar am auzit mai multe pareri despre filmele lui Catalin, cum ca ar fi foarte faine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Alina9895):

Da e adevarat! Nu vreau sa te judec sau sa spun ca nu ai facut ce trebuie si mai ales sa comentez daca ea nu a facut-o, doar ca nu mi s-a parut corect ca i-ai dat lui funda din moment ce promisesesi ca dai funda celui/celei care iti sugereaza cele mai multe filme. Nu pot sta cand vad nedreptate :]. Sorry daca te-am jignit sau ceva de genu...

| Alina9895 explică (pentru anonim_4396):

Stai linistit, nu m-ai jignithappy.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Alina9895):

Linistita* big grin

| Alina9895 explică (pentru anonim_4396):

Scuza-ma big grin.

| bmerry a răspuns:

The Change Up

| melissaandra a răspuns:

#
Ice Age 4: Continental Drift
(2012)
Epoca de gheaţă 4: Continente în derivă

* Regia: Steve Martino, Mike Thurmeier
* Cu: Ray Romano, John Leguizamo, Denis Leary, Queen Latifah
* Gen film: Animaţie, Aventuri, Comedie, Familie

NOTA FILM (IMDB: 6.9)
8.7
196 voturi 71 păreri
Trailer - Ice Age 4: Continental Drift Unul dintre cele mai iubite trio-uri din istoria cinematografiei - Manny, Diego şi Sid - pornesc în cea mai mare aventură a lor după ce un cataclism trimite în derivă un întreg continent. Separaţi de restul turmei, ei folosesc un iceberg pe post de barcă improvizată şi se lansează într-o epopee maritimă în încercarea disperată de a-i găsi pe ceilalţi membri ai familiei...
#
Ted
(2012)
Ted

* Regia: Seth MacFarlane
* Cu: Mark Wahlberg, Mila Kunis, Seth MacFarlane
* Gen film: Comedie

NOTA FILM (IMDB: 7.7)
8.6
35 voturi 21 păreri
21 12 6
Trailer - Ted Seth MacFarlane, omul din spatele serialului Family Guy, te şochează cu umorul său ireverenţios pe marele ecran: scenarist, regizor şi actor (el este vocea personajului titular), MacFarlane spune povestea lui John Bennett (Mark Wahlberg), un bărbat care vrea cu tot dinandinsul să scape de... ursuleţul lui de pluş, Ted, adus la viaţă de o dorinţă pusă în copilărie. Ajuns la maturitate, John visează la o viaţă normală alături de frumoasa Lori (Mila Kunis), doar că Ted se dovedeşte a fi un obstacol greu de depăşit...
#
Madagascar 3: Fugăriţi prin Europa
Madagascar 3: Europe's Most Wanted
(2012)
Madagascar 3: Fugăriţi prin Europa

* Regia: Eric Darnell
* Cu: Ben Stiller, Chris Rock, David Schwimmer, Jada Pinkett Smith
* Gen film: Animaţie, Aventuri, Comedie

NOTA FILM (IMDB: 7.2)
8.6
283 voturi 56 păreri
Trailer - Madagascar 3: Europe's Most Wanted Noua aventură a leului Alex şi-a bunilor săi prieteni, Melman, Marty şi Gloria, va sosi pe marile ecrane în 2012. Ca sa încheie cercul, producătorii sunt convinşi că de această dată Alex va reuşi să ajungă din nou în New York, pentru a-şi relua locul de rege neîncoronat al grădinii zoologice. Şi cine să fie mai potrivit pentru a-i sta alături decât flamboaiantul rege al lemurilor de Madagascar, Julian al nuştiucâtelea?
#
Caut prieten pentru sfârşitul lumii
Seeking a Friend for the End of the World
(2012)
Caut prieten pentru sfârşitul lumii

* Regia: Lorene Scafaria
* Cu: Steve Carell, Keira Knightley
* Gen film: Comedie, Dramă, Romantic, SF, Dragoste

NOTA FILM (IMDB: 7.2)
7.5
31 voturi 9 păreri
25 9 6
Trailer - Seeking a Friend for the End of the World Un asteroid se apropie de Terra, iar Dodge (Steve Carell) este părăsit de soţie, care fuge de acasă panicată. Eroul decide să înceapă o călătorie spre oraşul de baştină, unde intenţionează să o regăsească pe iubita lui din liceu. Îl însoţeşte vecina sa Penny (Keira Knightley), care va ajunge la un moment dat să-i pună beţe în roate. Bineînţeles, traseul celor doi va fi punctat cu o mulţime de întâlniri care mai de care mai neobişnuite...
#
The Three Stooges
(2012)
The Three Stooges

* Regia: Bobby Farrelly, Peter Farrelly
* Cu: Will Sasso, Sean Hayes, Chris Diamantopoulos
* Gen film: Comedie

NOTA FILM (IMDB: 5.3)
7.3
110 voturi 22 păreri
Trailer - The Three Stooges Moe, Larry şi Curly sunt aruncaţi în fragedă pruncie la intrarea unui orfelinat administrat de măicuţe. Cei trei vor creşte provocând prăpăd în jurul lor, dar când orfelinatul este ameninţat cu închiderea, s-ar putea ca nătăfleţii să fie unica şansă de supravieţuirea a acestuia...
#
Pregăteşte-te, că vine!
What to Expect When You're Expecting
(2012)
Pregăteşte-te, că vine!

* Regia: Kirk Jones
* Cu: Cameron Diaz, Dennis Quaid, Elizabeth Banks, Jennifer Lopez, Matthew Morrison
* Gen film: Comedie, Dramă, Romantic

NOTA FILM (IMDB: 5.4)
7.2
64 voturi 13 păreri
51 14 6
Trailer - What to Expect When You're Expecting Descoperim experienţele a cinci cupluri care se pregătesc să se îmbarce în cea mai lungă, solicitantă şi plină bucurii călătorii din viaţă, aceea de a da naştere unui copil. Cu teamă, umor şi multe bătăi de cap, cei zece vor descoperi ce înseamnă să fii părinte. Filmul este inspirat de bestsellerul "What to Expect When You're Expecting", carte aleasă în SUA drept una dintre cele mai influente din ultimele decenii...
#
Un eveniment fericit
Un heureux événement
(2011)
Un eveniment fericit

* Regia: Rémi Bezançon
* Cu: Josiane Balasko, Louise Bourgoin, Pio Marmaï
* Gen film: Comedie, Dramă

NOTA FILM (IMDB: 6.2)
7.2
14 voturi 3 păreri
7 3 2
Trailer - Un heureux événement Barbara (Louise Bourgoin), doctorandă în filosofie, se îndrăgosteşte de Nicolas (Pio Marmari) care lucrează într-un centru de închiriat filme. După câteva luni de convieţuire fericită, viaţa lor e dată peste cap de vestea că ea este însărcinată şi de decizia comună de a avea copilul...
#
Iron Sky. Invazia
Iron Sky
(2012)
Iron Sky. Invazia

* Regia: Timo Vuorensola
* Cu: Julia Dietze, Götz Otto, Christopher Kirby (I), Tilo Prückner
* Gen film: Acţiune, Comedie, SF

NOTA FILM (IMDB: 6.3)
6.0
220 voturi 53 păreri
Trailer - Iron Sky Neştiuţi de nimeni, cercetătorii din fortăreaţa nazistă New Swabia din Antarctica au plecat în 1945, în rachete spaţiale, spre Lună. Aici, în completă izolare faţă de restul umanităţii, este în plină desfăşurare construirea unei întregi armade de navete spaţiale, într-o bază sublunară cunoscută sub numele de Soarele negru, scopul fiind cucerirea lumii întregi. Este anul 2018, iar misiunea "Blitzkrieg-ul lunar" stă să înceapă. Naziştii aterizează la New York, dar agenta secretă Renate nu are de gând să-i lase să câştige prea uşor...
#
Bărbaţi în negru 3
Men in Black III
(2012)
Bărbaţi în negru 3

* Regia: Barry Sonnenfeld
* Cu: Will Smith, Tommy Lee Jones
* Gen film: Acţiune, Comedie, SF

NOTA FILM (IMDB: 7.2)
7.9
333 voturi 59 păreri
Trailer - Men in Black III Actiunea celei de-a treia parti a francizei "Man In Black" are loc in anul 1969, dupa ce agentul J (Will Smith) calatoreste in timp si-l intalneste pe tanarul agent K, interpretat de Josh Brolin. Misiunea lor? Ca de obicei, salvarea intregii lumi!
#
S-a furat mireasa
(2012)
S-a furat mireasa

* Regia: Jesús del Cerro
* Cu: Jojo, Constantin Diţă, Adina Galupa
* Gen film: Comedie

NOTA FILM (IMDB: 7.2)
6.7
84 voturi 27 păreri
35 15 9
Trailer - S-a furat mireasa "S-a furat Mireasa" este o comedie savuroasă în care Nina, o şomeră fostă Miss Bârlad, sătulă de sărăcie şi de viaţa mai puţin palpitantă oferită de soţul ei, poliţistul Cornel, se hotărăşte s-o "fure" pe Marinela, mireasa unei nunţi de interlopi şi să ceară de la aceştia o răscumpărare care speră ea să îi poată asigura un trai mult mai bun. Spre surpriza tuturor, mireasa răpită refuză cu încăpăţânare să se întoarcă la familia ei şi la proaspătul soţ...

| baifrate a răspuns:

The intouchables si this means war. sper sa iti placa happy

| alexarabu32 a răspuns:

Taxi 1 taxi 2 taxi 3 taxi 4

| TudorDownhill a răspuns:

Buna eu iti recomand: Project X, Airplane (superb film), Goon, Hangover 1si2, acestea sunt minunate funda? te rogggg