| Danaella98 a întrebat:

Cum pot să vizionez un serial sau film în limba engleză? Toate sunt subtitrate în română.

3 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

Daca ai tembeliziune digitala SI canalul respectiv transmite subitrarea digital separat si nu video direct in stream-ul video, atunci undeva ai o tasta pe telecomanda care iti permite sa alegi limba subtitrarii si sa o dezactivezi de tot

| Ineys a răspuns:

Pe internet sau la televizor?

Daca vrei pe internet, pur si simplu cauti serialul/filmul in engleza.

La televizor nu cred ca se poate. Subtitrarile sunt puse deja si nu cred ca pot fi scoate. Oricum, daca zici ca sunt subtitrare in romana ( nu dublate ) nu vad unde e problema. Pur si simplu ignori subtitrarea, originalul e in engleza in 99% din cazuri.

| Danaella98 explică (pentru Ineys):

Pe internet.(online) Nu am găsit cu subtitrare în engleza chiar dacă am căutat.