| anonim_4396 a întrebat:

Daca-mi fac cont de Netflix de ce am nevoie de bani pe card având in vedere că prima luna este gratuită?

Răspuns Câştigător
| Raven a răspuns:

Pentru că următoarea lună nu e gratis și ei presupun că tu ești o persoană normală, care, după prima lună, va continua să folosească serviciile lor. Nu s-au învățat deocamdată cu stilul românesc de a anula abonamentul după prima lună.

| aXy99 a răspuns (pentru Raven):

Raspunsul tau este lipsit de logica. Poti sa ai bani pe card acum, iar dupa 30 de zile sa fie gol. Nu e vorba de "stilul romanesc", daca era cum spui tu, nu mai aveai nevoie de luna gratuita, luna asta este pentru a incerca Netflix, sa vezi cum sunt serviciile lor, daca nu esti multumit, anulezi abonamentul, nu trebuie neaparat sa ai bani pe card. Poti sa nu ai acum si sa ai peste o luna, chiar nu inteleg ce ai vrut sa zici si mai ales, de ce ai luat funda.

| Adry05 a răspuns (pentru Raven):

laughing)))) Genial raspuns

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ca sa se asigure ca-i card valid si nu bagi numa asa un card random pentru a profita de luna gratuita

| aXy99 a răspuns:

Ai nevoie de 1-2 lei pentru a verifica ca este totul functional.

| Bizon95 a răspuns:

Ai marcat ca, castigator un raspuns care nu e nici pe departe cel bun tongue

motivul e altul, ei iti dau o luna pe gratis DAR, tu trebuie sa profiti de asta NUMAI ODATA, daca nu ti-ai baga un card bancar din prima, atunci ce te-ar retine sa mai iei inca o luna pe gratis... IN FIECARE LUNA?

asa, daca dupa prima luna scoti cardul bancar, data viitoare pe acelasi card nu iti vor mai da inca o luna pe gratis

| andiceasu95 a răspuns:

Cand o sa expire prima luna, presupun ca sa ti-o plateasca si pe cealalta luna