| euAdelina a întrebat:

Buna!
Dati-mi cat mai multe filme sau seriale cu copii: emotionante, drama, dragoste, familie; sa fie filme in care sa joace copii. Cel mai mult as prefera cu copii din orfelinate, ai strazi sau copii saraci.

Răspuns Câştigător
| Mădă0611 a răspuns:

August Rush (2007), My Girl (1991), Bridge to Terabithia (2007), Pay it forward (2000), Cidade de Deus (2002), The Boy in the Striped Pyjamas (2008), Moonrise Kingdom (2012), Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events (2004)...

| euAdelina explică (pentru Mădă0611):

August Rush (2007), Boy in the Striped Pyjamas (2008) si Bridge to Terabithia (2007) le-am vazut deja dar ti-am dat funda pentru ca filmul my girl a fost minunat, m-a impresionat pana la lacrimi. Urmeaza sa le vad si pe celelalte.

| NOname a răspuns (pentru euAdelina):

Mă bucur că ţi-a plăcut. : )
Eu ieri am vizionat All The Invisible Children propus de Leocerba şi este excelent şi el. Să-l vezi neapărat.

8 răspunsuri:
| Leocerba a răspuns:

Filme cu copii saraci sau copii ai strazii:
All The Invisible Children( e f interesant, aici gasesti 7 scurtmetraje facute de oameni mari printre care Kusturica, Spike Lee, Ridley Scott, John Woo cu povesti emotionante avand in centru lor copii http://www.youtube.com/watch?v=iPcn-BqG7b8 )
The Kite Runner
We Need to Talk About Kevin
Winter's Bone
Cidade de Deus
The Tree of Life
Moonrise Kingdom

| onasis1961 a răspuns:

Uite alege de aici ce vrei:
http://www.filmoteca.ro/filme/gen-copii

| Constantin_Klara_1997 a răspuns:

Nu e tocmai ce vrei tu dar conteaza ca sunt copii.
Dadaca mcfee
Gradinita lui taticu
sper ca iti va placea big grin

| doina99 a răspuns:

Mica printesa-film, o sa-ti placa!