| mladi a întrebat:

Era un film cu un samurai ce a fost antrenat 30 de ani sa puna capat unui razboi de vreo 500 de ani parca, el nu indeplineste misiunea de a ucide familia regala pentru ca cruta pe bebelusul acestora si este mereu urmarit pentru a fi ucis....isi gaseste o fata si o apara cu brio...dar nu mai gasesc filmul, cum se numea?

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Cred că vorbești de The Warrior's Way/ Destinul unui războinic (2010)
https://www.youtube.com/watch?v=PML6a-UF0V4

| mladi explică (pentru floresdemayo):

Multumesc, l-am revazut cu mare placere floare de may.

3 răspunsuri:
| ZyRRe a răspuns:

Este un grup pe Facebook numit "Zi-mi un film bun!", intreaba acolo, ai sanse mai mari.

| mladi explică:

Din ce imi aduc aminte totul incepe cu ceva samurai si o lupta in Acer acestia apar din gheata... tipul asta e plin de cicatricii, parca si-a ucis cainele in tinerete....pt a fi fara sentimente