| Animekatykawaii a întrebat:

Bună, îmi poate enumera cineva câteva anime-uri de genul Yaoi, aventură, dramă, acțiune+să conțină crime!
Mulțumesc!

3 răspunsuri:
| blairelovesmusic a răspuns:

Ai aici o lista cu anime-uri de gen dramă:
https://myanimelist.net/anime/genre/8/Drama

| GiorgianaGiorgi a răspuns:

Buna! Iti recomand un donghua, MO DAO ZU SHI se numeste, are 3 sezoane(nuvela este yaoi, dar acest donghua din pacate are cenzura din cauza faptului ca la chinezi este interzis, dar are totusi cateva hinturi), acest donghua este MASTERPIECE, are tot ce ii trebuie.
La anime-uri, singurele care cuprind toate genurile pe care le-ai enumerat este Banana Fish si Ling Qi din ce am vazut eu pana acum.Restul anime-urilor pe care ti le voi sugera sunt mai mult de genul drama, romance si yaoi bineinteles, si am asa...
-Junjou Romantica
-Sekaiichi Hatsukoi
-Dakaretai Otoko 1-i ni Odosarete Imasu
-Super Lovers
-Given
-Hitorijime My Hero
-Hybrid Child
-Love Stage
-Yes Ca No Ca Hanbun Ca
-Koisuru Boukun
-Tight Rope
-Kirepapa
-Maiden Rose
P.S. Iti recomand maxim sa urmaresti mai intai donghua-ul, bineinteles daca nu ai nicio problema cu limba chineza, nu iti vei irosi sub nicio forma timpul.
Vizionare Placuta!

| Ka0ru a răspuns:

Yaoi:
-Given (e vorba de o trupa, are si un film scos dupa anime cu cuplul secundar);
-Banana Fish (teoretic nu e yaoi, mai mult BL, e cu mafie, actiune etc, recomand);
-Doukyuusei (film, actiunea se intampla in liceu, destul de wholesome);
-Saezuru Tori wa Habatakanai (film, nu l-am vazut inca dar animatia arata super in trailer, la genuri are drama)
-Yuri on Ice (cu patinaj artistic, e un pic si comedie)
Ca anime-uri cu actiune, crime, drama iti sugerez 91 Days, Monster, Bungo Stray Dogs, Parasyte.
Cam atat imi amintesc momentan din ce am vazut, iti sugerez sa te uiti la trailere. (:
Zi faina!