| nicuuu22 a întrebat:

Imi poate supune cineva toate annime-urile Fate in ordine? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| HandaSei a răspuns:

1. Fate/Zero ( 2 sezoane) (2011-2012)

2. Fate/stay night: Unlimited Blade Works (2 sezoane) (2014-2015)

Și nu, nu este necesar să te uiți la "Fate/stay night" seria originală din 2006, asta deoarece "Unlimited Blade Works" este practic exact același lucru, este seria refăcută recent și cu mici înbunătățiri, asta deoarece cea veche și-a cam luat destul hate de-a lungul timpului, deci nu are nici un rost să te atingi de ea!

3. (Opțional) | Fate/Stay Night: Heaven's Feel (Filmele) / Acestea adaptează a treia rută a poveștii, le poți numi variante alternative, nu sunt neapărat necesar de văzut dacă nu vrei să-ți alterezi perspectiva despre seriie până în punctul ăsta cu o complet altă linie paralelă a poveștii, este decizia fiecăruia...

4. Serii desprinse din universul Fate, acestea fiind complet opționale și neavând nici cea mai mică legătură cu povestea principală, putând fi văzute și ca serii separate în absolut orice ordine!
- Fate/Apocrypha (1 sezon /25 episoade)
- Fate/kaleid liner Prisma☆Illya (4 sezoane + un film)
- Fate/Grand Order: Zettai Majuu Sensen Babylonia (1 sezon /21 episoade)
- Lord El-Melloi II-sei no Jikenbo: "Rail Zeppelin" Grace note (1 sezon /13 episoade)
- Carnival Phantasm (Serie OVA / 12 episoade / 14m per ep.)
- Emiya-san Chi no Kyou no Gohan (Serie ONA / 13 episoade / 14m per ep.)

1 răspuns:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu le-ai găsit pe imdb?
Aici sunt toate:
https://www.imdb.com/list/ls048709300/