| IoanaDraguta a întrebat:

Îmi puteți recomanda câteva filme bune pe care le puteți viziona cu prietenii? Care chiar v-au plăcut happy
Mulțumesc!

6 răspunsuri:
| Legion7X a răspuns:

Depinde ce îți place.

Equalizer 2014 este foarte bun thriller
John Doe iar este foarte foarte bun thriller

Me before you dramă, dragoste 2016 este la fel foarte foarte bun.

Hachiko 2009 dramă, familie foarte dramatic aproape că am vărs câte o lacrimă de fiecare dată când îl văd.
Am și un cățeluș deci ști sentimentul...

Mai este unul și mai dramatic se cheamă Go Toward the Light, dar nu se găsește de vizionat online și nici subtitrare în română nu are ci doar audio în engleză dacă te pricepi cât de cât la engleză îl poți vedea tot pe Youtube ai un link cu filmul trimis de mine.

Filmul este extrem de dramatic fiind vorba despre o familie mai exact o mamă care are 3 copii mici ca vârstă ambii, având hemofilie luată prin prisma mamei la naștere. Unul dintre acești copii află în urma unor analize că mai are și HIV. Finalul este sfâșietor cel mai mare ca vârstă moare în final în brațele mamei iar mama nu are ce să-i facă decât, să-l consoleze în lacrimi cu ideea că moartea nu este nimic altceva decât un dar de la Dumnezeu iar acesta trebuie să facă față tuturor durerilor din corp până la ultima suflare.

The Bucket list - lista dorințelor dramă și la acesta am vărsat câteva lacrimi căci sunt sensibil la astfel de filme dar, care le înțelege nu se va uita degeaba.

Columbiana 2011 și acesta este foarte bun. Thriller ai câteva secvențe trimise.

Untraceable 2008 denumit crime online
Este despre unul care comite crime cu cruzime băgând omeni în acid sulfuric sau foloseste alte metode de tortură până la moarte după care le postează pe un site strângând cât mai multe vizualizări.
FBI încearcă să dea de el dar, de fiecare dată când comite noi crime trasmițându-le live în direct, poliția ajunge prea târziu iar, ceea ce văd aceștia la locul crimei este de-a dreptul foarte crud și inuman restul vezi tu. filmul nu este de groază ci mai degrabă bazat pe fapte reale care s-au petrecut în America.

Ar fi mai multe filme dar sunt doar câteva din cele mai bune văzute de mine.

| Legion7X a răspuns:

Https://youtu.be/HCxPLlFWdFo
Scene Columbiana

| Legion7X a răspuns:

Https://youtu.be/0c23BIVWqdg

Go toward the light complet fără subtitrare.

| Dell_Delia_2000 a răspuns:

Dincolo de orizont

| ionutt1996 a răspuns:

Gen comedie film : TED 2