| leiapasalbatica a întrebat:

Buna
imi puteti spune niste seriale sau filme românești foarte bune?
(va rog fara sirenele sau alte >d-asteahappy

11 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Filme:
Asta seara dansam in familie(1972) este foarte misto cu comedie si tot ce vrei
seria B.D.
Seria Comisaul Moldovan

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Urma (2019) Între chin și amin (2019), Bacalaureat (2016), Pup-o, mă! (2018), Miami Bici (2020), Domnișoara Christina (2013), Două lozuri (2016), Nunta mută (2008), Bună! Ce faci? (2010), Minte-mă frumos (2012). Îmi place și serialul Profu' (parcă-i pe Pro Tv)
Din cele foarte vechi:
Ultima noapte de dragoste (1980), Toate pânzele sus, Suflete tari, ori cele regizate de Sergiu Nicolescu.

| Mirel4412 a răspuns:

Las fierbinti
Suge o ramona

| tonyc7 a răspuns:

,,Toate panzele sus". Cel mai bun serial romanesc din toate timpurile!

| iuliaOK a răspuns (pentru tonyc7):

Si pistruiatul rolling on the floor)
ma gandeam ca doar tata mai stie de toate panzele sus

| floresdemayo a răspuns (pentru iuliaOK):

Ei, și tu! Majoritatea liceenilor il stiu. În urmă cu o lună/două s-a difuzat a nu stiu cata oara la TV

| iuliaOK a răspuns (pentru floresdemayo):

Chiar daca se difuzeaza la televizor, nu se prea mai uita nimeni. Liceenii se uita la altfel de seriale

| floresdemayo a răspuns (pentru iuliaOK):

Le vizionează și cei mai mici, fiindcă intră in programa de lb romană la cls a VI a.
În manual se cere ca temă, rezumatul unui episod.

| MeisterSchnitzel a răspuns:

Ai putea încerca filmul "Independența României", film mut din 1912.

| Rihanna20B a răspuns:

O noua viață, pariu cu viata, fructul oprit, sacrificiul, Vlad, Adela, Moldovenii și opțional Nemilosul Instanbul (serial turcesc) foarte bun