| Al_Ella_1986_HVKt a întrebat:

In urma cu cativa ani am vazut un film in care o femeie se indragosteste de un barbat fara sa stie ca el este de fapt diavolul. Stie cine cum se numeste filmul? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Al_Ella_1986_HVKt explică:

E bun si acest amănunt.
Aruncă o privire si peste:

The Devil's Child (1997)
http://www.cinemagia.ro/filme/the-devils-child-blestemul-diavolului-6124/

Sau:
End of Days (1999), Rosemary's Baby (film vechi, am uitat anul, 196... ), Blessed (2004), End of Days (1999), The Omen (1976)

7 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Stiu un film, dar aici fata se indrăgosteste de Îngerul Morții.

Meet Joe Black
https://m.cinemagia.ro/filme/meet-joe-black-intalnire-cu-joe-black-715/

| Al_Ella_1986_HVKt explică (pentru floresdemayo):

Nu este asta filmul pe care il caut!

| floresdemayo a răspuns (pentru Al_Ella_1986_HVKt):

Îmi pare rău că nu te pot ajuta. Dă-ne și alte detalii din film. happy
Doar nu te referi la Fallen (2016) sau la Winter's Tale (2014)?!

Vezi și Lo (2009).
Imi amintesc de un film, dar un baiat e cel care se indragosteste de o diavoliță. Nu invers.

| Al_Ella_1986_HVKt explică (pentru floresdemayo):

Stiu ca femeia ramane insarcinata, si el ii face probleme. E un film pana in 2006.

| Al_Ella_1986_HVKt explică (pentru Al_Ella_1986_HVKt):

E bun si acest amănunt.
Aruncă o privire si peste:

The Devil's Child (1997)
http://www.cinemagia.ro/filme/the-devils-child-blestemul-diavolului-6124/

Sau:
End of Days (1999), Rosemary's Baby (film vechi, am uitat anul, 196... ), Blessed (2004), End of Days (1999), The Omen (1976)

Răspuns utilizator avertizat