| albinuta2 a întrebat:

Intrebare pentru fanii care au citit sau au vazut PLL (Pretty Little Liars ) Am auzit de la o fata ca Alison mai are o sora geamana si ca ea ar fi cea moarta si Alison e vie! vreau sa-mi spuneti daca este sau nu adevarat! Si de ce parintii ei (lui Alison) de ce nu au spus nimic politiei sau fratele sau si de ce ar fi omorat-o pe sora sa? CEl mai bun raspuns primeste funda!

Răspuns Câştigător
| daηă a răspuns:

Nu știu la ce episod ai ajuns tu, dar în episodul de Haloween (sezonul 2, cred) Alison spune o poveste despre două gemene, care se ceartă pe păpuși, iar la final una dintre ele o înjunghie pe cealaltă și ajunge la un sanatoriu.Am citit mai multe variante pe net, dar nu mi se par prea clare.
Eu cred că acea geamănă a supraviețuit (Alison) și ea a fost trimisă la sanatoriu în locul celeilalte (care în cărți se numește Courtney). Courtney îi fură viața lui Alison, dându-se drept ea, iar Alison cea reală scapă de la sanatoriu, o urmărește pe Courtney și ea devine A.Și urmărind-o află și secretele celorlalte fete. Deci, da, Alison s-ar putea să fie vie dacă producătorii se vor lua după cărți.Și nu se știe dacă se vor lua întocmai după ele, vom avea de așteptat ca să aflăm.

2 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Asa e in carti, dar scenaristii serialului au spus ca acesta nu va fi ca si cartile... trebuie sa avem rabdare sa vedem ce se intampla mai departe, nu stie nimeni cum o sa se termine.

| Andreutza2013 a răspuns:

Pai nici pana in so3 ep20 nu suntem siguri, dar s ar putea ca :
1.ali sa si fi omorat geamana
2.ambele sa traiasca(pentru ca la un moment dat apare o alta fata care ii seamana leit lui ali, dar in cazul asta nu se stie ce i cu cadavrul)