| RamonaDenisa1 a întrebat:

Bună la toată lumea... Caut de ceva timp un film-serial și încă un film.
1 film-serial se difuza pe AXN și era drama/psihologic. Din câte îmi amintesc se numea "fear" si avea seriale foarte interesante.
- un lac intr-un sat ce toți localnicii erau tineri
-alt episod in care exista un oraș perfect dar toți localnicii erau ciudați
-si episoadele continua...

2. Filmul care il caut l-am văzut acum 10 ani cred... Este vorba despre o mama de băiat care nu poate să îi șteargă memoria o organizație/sectă/grupare străină care furau copii. Ea reușește mereu să își amintească că are un băiat și până la urmă este ajutata de un vecin care găsește dovezi în casă la el.
Din câte îmi aduc aminte se numea ceva de genul "iubire de mama".
Mulțumesc

1 răspuns:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Vezi dacă sunt acestea:

Between (serial, 2015-2016)
Sinopsis: " Autoritățile instituie carantină după ce o boală misterioasă atacă toți locuitorii de peste 21 de ani din Pretty Lake, iar supraviețuitorii trebuie să se descurce singuri"
http://www.youtube.com/watch?v=df5PELMNVss

The Forgotten (2004)
https://m.cinemagia.ro/....../sinopsis/
Vezi și Before I Go to Sleep (2014), e tot cu o mamă care isi aminteste că avea un fiu.