| Rafael_YRafael_2001 a întrebat:

Buna,o sa pare foarte ciudat dar vreau sa ajung actor si nu stiu cum.Am 14 ani si sunt inspirat de Ruggero Pasquarelli sa devin actor, dar as vrea ceva in gen disney channel si filme englezesti.Nu stau eu prea bine cu engleza dar o pot invata in maxim 6 luni.Ideea ca imi place ceea ce fac cei din seriale cum ar fi Soy Luna si pana la urma exemplu il dau si pe Vin Diesel.Ideea ca fiind in Romania nu vei ajunge decat o noua Stela Popescu dar in Anglia sau Spania este altceva.Ma puteti ajuta cu niste sfaturi si cam cum as putea obtine un rol intr-un film/serial? Dau funda

1 răspuns:
| FaraNumePls a răspuns:

Si eu am 14 ani si as vrea sa devin actor(sau ceva de genul asta). Dar in Romania nu prea ai ce face. Oricum... poti sa exersezi cu engleza si sa mergi la un castig ceva. După 18 ani poti merge în străinătate și eventual să urmezi niste cursuri de actorie.