| ancuta286 a întrebat:

Pe Netflix imi apare rubrica de secvente. Si imi tot da acolo "Sex education". Mama vrea sa intre acolo si nu am chef sa dea acolo si sa ma ia cu VAAAI la ca te uiti!?!?! Pot scapa cumva de filmul acela de acolo?

Răspuns Câştigător
| Lioana a răspuns:

Da. Poti. Incepe sa-l vizualizezi si iti va aparea in istoricul de vizionare care il gasesti intrand pe Account/ Profilul meu-Activitatea de vizionare. Acolo in dreptul fiecarui film vizionat iti apare "Raporteaza o problema" si un cerculet taiat care inseamna "Ascundeti din istoricul de vizualizare". Dai pe acel cerculet din dreptul filmului si nu va mai intra pe lista de recomandari.
Mai multe detalii aici:
https://help.netflix.com/ro/node/22205

4 răspunsuri:
| MadRaven a răspuns:

Da-i play si lasa pe fundal să meargă primul episod, sau uită-te la el eventual, și după n-ar trebui să îți mai apară. O să îți dea ceva nou

| Violleta2022 a răspuns:

Ancuta, vad ca ai 15 ani si esti interesata de educatia sexuala, ceea ce este forte normal la varsta ta.
Mama ta va intelege, daca va vedea la ce te uiti, pentru ca esti deja adolescenta si educatia sexuala incepe de la 13-14 ani.
Ideal este sa ti-o faca parintii, acasa. Dar daca ei nu sunt destupati la minte sau sunt jenati sa-ti vorbeasca, atunci ti-o faci singura, citind si vizionand filme educationale.
Eu am inceput educatia sexuala cu copii mei, inca de pe la 12-13 ani. Mai intai explicand despre rolul si functionalitatea organele sexuale, despre pilozitate, menstruatie la fete si polutiile nocturne la baietii, iar in timp, ajungand la sex, protectie samd.
Nu are sens sa te stresezi cu istoricul vizionarilor pe Netflix, pentru ca ele oricum vor apare la sectiunea "priveste inca odata", ceea ce va arata clar ca, a fost deja vizionat acel film/ documentar.

| Anna0111 a răspuns:

Doamne deci nu creeeeed, și eu pățesc aceeași chestie dar nu ma simt asa jenata pentru ca am o relatie deschisă cu mama. E nasol ca sex-ul e un subiect tabu deși n-ar trebui.

| ancuta286 explică (pentru Anna0111):

Steeu. Mama imi mananca zilele.cu chestia asta. Niciodata nu mi-a vorbit de "Sex education". Ne-a vorbit diriga si mama cand a aflat a luat-o razna. Ea e de parare ca fetele vin gravide acasa pentru ca stiu ce e ala Sex. Ok si ce e inneregula cu asta? Wtf nu mai bine o pregatesti pe copchila inainte, asa nu iti vine cu plodu acasa. Ea ne judeca generatia. Ma enerveaza de mor?