| RM_Anne_2002 a întrebat:

Pentru cei care se uita la anime uri, am si eu nevoie de niste anime uri shoujo si o scurta descriere, chiar nu mai gasesc niciunul ca Nana sau Ookami shoujo to kuro ouji.Am mai vazut unele asemanatoare cu astea si mi au placut dar acum nu mai gasesc niciunul. Vreau asa gen cu o poveste de dragoste dintre doua persoane si grafica buna!
Apropo,am vazut:Kimi ni todoke,Sukitte li na eu,diabolik lovers,vampire knight,ao haru ride,kamisama hajimemashita,amnesia,toradora, kaichou wa maid sama, lovely complex.Please,help mee!

Răspuns Câştigător
| Alexul99 a răspuns:

Singurul anime pe care l-am vazut este Sword art online, nu stiu daca ai auzit de el, dar ti-l recomand cu caldura, sincer l-am vazut acum aproximativ 2 ani si inca am ramas uimit de acea poveste.
Are 2 sezoane, fiecare a cate 30 de episoade, personajele principale ajung sa fie impreuna undeva pe la episodul 8-9 din primul sezon, este o poveste minunata fiindca lupta impreuna pentru viata lor, acestia aflanduse intr-un joc video foarte ciudat folosind o casca numita norve gear, aa, da..pentru a iesi din acel joc trebuie sa il termine si odata ce au murit in joc vor muri si in viata reala, dar nu vreau sa iti dau prea multe spoilere, uitate la un trailer si ai sa intelegi despre ce este vorba.

1 răspuns:
| LawlietL886 a răspuns:

Attack on Titan, Death Note, Naruto Shippuden, Bleach. Sper că te-am ajutat.