| Sky_6013 a întrebat:

Pt fanii Vampire Knight pana la urma Yuuki cu cine ramane (am citit si manga dar nu am prea inteles) Kaname ori Zero?

Răspuns Câştigător
| Diabolique a răspuns:

În cele din urmă Yuki rămâne cu Kaname Kuran. De-a lungul seriei a fost confuză, dar și-a dat seama că pe el îl iubește cu adevărat, in timp ce pe Zero îl vede doar ca pe un prieten/frate.
Numai bine!

3 răspunsuri:
| KamiM a răspuns:

Ramane cu Kaname, ea devenind oarecum vampir, fiind sarutata de acesta. Atunci Zero ii promite ca o s-o gaseasca si o sa o omoare pentru ca dupa cum stii acesta ura vapirii. Se spune ca in 2012 o sa apara un al treilea sezon din anime si ca atunci Kaname va muri, omorat de Zero.

| ピンク a răspuns:

Buna! Stiu ca intrebarea este cam veche, dar...

SPOILER! Yuuki va ramane cu Zero. Sau cel putin cam asta am inteles din ultimele chaptere din manga. S-au sarutat, iar cei doi s-au muscat de multe ori reciproc. Sunt putin ingrijorata insa, pentru ca Yuuki vrea sa ii stearga memoriile lui Zero, "pentru ca, uitand de ea, viata lui va fi mai usoara", dar desigur, Zero nu vrea asta, insa... Yuuki e prea puternica. In alte stiri, Kaname a cam decazut, devenind mai mult rau decat bun, iar Yuuki vrea sa il intoarca pe calea cea buna, transformandul in om (habar nu am cum vrea sa faca asta).
Hopa, am spus cam multe big grin Apropo, sunt o totala fana Yuuki X Zero. Tie ce cuplu iti place?

| Evellyn a răspuns:

Pe Zero nu il vede doar ca pe un prieten/frate deoarece in manga aceasta spune clar ca intodeauna va exista o parte din ea il va iubi intodeauna pe zero. Kaname deja a parasit-o [ ca sa spun asa ] -doreste sa omoare toti vampirii pureblood. Avand in vedere ca acest manga/anime are tendinta de a ne surprinde, sa ramana cu kaname e mult prea previzibil. DECI cel mai probabil va ramane cu zero [ desi e posibil sa moara amandoi]