| Pandemic a întrebat:

Puteti sa enumerati toate filmele din seria saga amurg in ordinea in care sunt!?

14 răspunsuri:
| Annie a răspuns:

Exista 4 fimle si 5 cartii pana acum
Primul film se numeste Twilight
Al doilea Twilight: New Moon
Al treilea Twilight: Eclipse
Si al patrulea Twilight:Breaking Dawn part 1 care apare pe 18 noiembrie anul asta

Carti sunt 5 in total primele 4 sunt ca si filmele, doar ca in cartii este povestita povestea mai in detaliu, detalii care in film nu apar si de aceea cartiile sunt mai bune ca filmele.
Si cartea 5 "Midnight Sun", filmul (a doua parte Breaking Dawn) va aparea in 2012 tot in noiembrie.
Sper ca te-am ajutat! si vizionare placuta.

| elenaai a răspuns:

Sunt 5 filme(le-am scris in ordine):
Twilight
New Moon
Eclipse
Breacking Down- are 2 parti, din care prima apare anul acesta si a doua anul viitor.
Sper ca te-am ajutat!

| justme97 a răspuns:

Twiling saga:
amurg: Zori de zi - partea 1
new moon-part 2
eclipse-part 3
ultimul film Breaking Dawn va fi impartit in doua, prima parte urmand sa aiba premiera in noiembrie 2011.
sper ca te am ajutat
happy

| oanna_4635 a răspuns:

1.Twilight(amurg)
2.New moon(luna noua)
3.Eclipse(eclipsa)
4.Breaking down(descompunerea)
:*

| Alunuca a răspuns:

Http://4.bp.blogspot.com/......-books.jpg
La fel sunt si filmele denumite.

| JustMe5930 a răspuns:

Twilight, New moon, eclipse, breaking down1 si 2. Daca ai vazut trei e de ajuns, ultimele doua nu au aparut.

| Toxic_5027 a răspuns:

Amurg(twilight); Luna noua(New moon); Eclipsa(Eclipse); Zori de zi(Breaking down), ultimul va aparea anul acesta daca nu ma insel.happy

| Byaaa a răspuns:

1.amurg
2.new moon(luna noua)
3.eclipse(eclipsa)
4.Breaking Dawn(Zori de zi)[nu a aparut inca...in septembrie apare)winking

| Mihaitsa22 a răspuns:

1.twilight.2.twilight new moon.3.twilight eclipse.4.twilight breaking dawn partea 1(urmeaza sa apara in 18 noiembrie 2011).5.twilight breaking dawn(2012-partea 2).6.twilight midnight sun

| Comatose a răspuns:

Twilight,New Moon, Eclipse.si acum pe 18 noiembrie apare Breaking Dawn(partea 1) funda?big grin

| lara1100 a răspuns:

1.Amurg
2.Luna noua
3.Eclipsa
4.Zori de zi ( care nu a aparut inca)

| goop a răspuns:

Twilight(pimul)
New Moon(al doilea)
Eclipse(al treilea)
Breaking Down(care are doua parti :partea 1 si partea a doua partea intai iese anul asta si partea a doua va iesi anul viitor)
funda?

| Andra25 a răspuns:

Cred ca sunt asa:
1 Amurg
2 Luna Noua
3. Eclipsa