| TheSeventhSin a întrebat:

Buna seara, as vrea sa-mi scrieti mai jos cele mai bun filme horror pe care le-ati vazut si o mica descriere (fara spoilere de preferat)
Din pacate nu va pot da la toti funda dar vot veti primi.

6 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

AprobatThe Conjuring 1, 2
The Bye Bye Man
Hereditary
The Babadook
Winchester
As Above So Below
Lights Out
Haunt
Haunting in Connecticut 1, 2
The Exorcism of Emily Rose
The Exorcism of Molly Hartley
Last Shift
The Ring 1-3
Ouija 1-3
The Taking of Deborah Logan
Oculus
The Autopsy of Jane Doe
Deliver Us From Evil
Creep 1, 2
Incarnate
Demonic
Demon
IT 1, 2
Drag me to hell
Paranormal Activity 1-6
The Grave Encounters 1, 2
The Tunnel
Blair Witch si cel din 2016
Evil Dead
The Grudge seria
Rec 1, 2
The Devil Inside
The Possession of Michael King
The Rite
The Ritual
The Possesion of Hannah Grace

| Bizon95 a răspuns:

Filmele JAPONEZE HORROR
nu numai ca rup mufa si trei dinti din fata TUTUROR CELORLALTE FILME HORROR, DAR CHIAR VIN SI COPIAZA DE LA EI:

ringu 0, 1, 2... MUUUULT mai scary decat copia PATETICA numita "The Ring" oricat ar fi fost mai celebrii actorii decat in versiunea Japoneza
The Grudge (a jucat actrita din Buffy)

etc.

https://www.google.com/search?q=japanese+top+horror+movies

| Mirel4412 a răspuns:

Incearca autopsia lui Jane, un film horror despre o fata moarta care te tine mereu in suspans, liniste asurzitoare, un film foarte bun cu o fata surda inconjurata de monstrii care ataca la sunet si nu imi mai aduc aminte de altele happy

| brokxy a răspuns:

Exorcist House of Evil 2016
e bazat si pe fapte reale si da avertisment ca te uiti pe riscul tau eu sincer am patit chestii ciudate dupa ce m-am uitat ESTE FOARTE horror
Film de buget mic dar arata foarte bine si are actiune
Filmat intr-o casa bantuita reala. Mai mult nu zic lol

| GiorgianaGiorgi a răspuns:

Am privit foarte multe filme de groaza dar cele care mi au acaparat mie atentia si pe care le mai vizionez din cand in cand sunt
DRAG ME TO HELL
EVIL DEAD
Vizionare placuta!

| readytofly a răspuns:

Cel mai bun film horror mi s-a parut Shutter 2004, varianta thailandeza. A avut si un remake american care a ajuns la noi tradus "Fotografii bantuite". In consider bun deoarece nu doar ca te tine in suspans tot filmul, are si o poveste pe masura in care sunt aratate repercusiuni ale unor fapte imorale.