| CiprianNick a întrebat:

Bună seara.

Caut şi eu un film, gen horror (un fel de zombie). Era vorba despre un cuplu care pleacă cu o motocicletă, şi fac accident, băiatul fiind rănit, iar fata fiind în comă sau moartă. nu mai reţin exact. Fata este dusă într-un spital, iar acolo se făceau tot felul de experimente pe oameni, unul fiind să-i trezească din morţi. Experimentul din spitalul respectiv a eşuat, fiind eliberat un zombie din ăla, muşcând-o pe fată. Aceasta se transformă şi ea în zombie, dar îşi putea controla acţiunile, adică nu îl muşca/ucidea pe iubitul ei.
Într-un cartier dă de nişte tipi care se iau de ea, iar aceasta îi muşcă (sau cel puţin pe unul din ei, dacă mai reţin bine)...
Unul din tipii respectivi, zombie fiind putea să-şi întindă gâtul foarte tare (cam 1m în sus) şi alte chestii...
Dacă mă poate ajuta cineva cu numele acestui film aş fi recunoscător...
L-am văzut când aveam vreo 10-11 ani, şi aş vrea foarte mult să-l revăd acum.

Mulţumesc.

2 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Return of the Living Dead III (1993)
https://www.youtube.com/watch?v=RMC7LOQed1s

| TibiGeGe a răspuns:

Nu prea stiu dar îți recomand Rezident Evil, toate filmelewinking