| IepureSergiu a întrebat:

Buna seara TPU! Am nevoie de ajutor. Caut de multi ani un film dar nu stiu cum se numeste.
Este vorba de un tanar care are o abilitate speciala de a vedea umbrele(demonii) care se plimba pe langa fiecare om incercand sa ii faca mai nervosi si stresati. Acesta pare infricosat pana cand da de o persoana care ii spune ca nu cumva sa le arete demonilor ca poate sa ii vada sau il vor omori. Stiti cumva cum se numeste filmul? Multumesc! O seara buna!

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

La "Odd Thomas" te referi?
https://www.youtube.com/watch?v=CV_7tOWGvio

Și Within (2009), e tot așa, dar aici o fetită e cea care posedă darul ăsta...

| IepureSergiu explică (pentru floresdemayo):

Daa! Iti multumesc din suflet!

| floresdemayo a răspuns (pentru IepureSergiu):

Dacă ți-a plăcut atât de mult filmul, iti recomand si cărțile autorului Dean Koontz, in ordinea aceasta:
Odd Thomassad1), Forever Odd (2), Brother Odd (3), Odd Hours (4), Odd Apocalypse (5), Deeply Odd (6), Saint Odd.(7), Odd Interlude (romanul contine, la rândul lui, vreo 5 volume), Odd Thomas: You Are Destined to Be Together Forever

Absolut tot ce a scris Dean Koontz e fenomenal. Mie mi-a plăcut mult mai mult, Șoapte, Miezul nopții, În numele Domnului, decât Odd Thomas...